Netflix Eklentileri – Az Bilinen ve Ücretsiz 9 Eklenti

0

Netflix Eklentileri

Özellikle şu aralar evde kaldığımız zamanlarda, evde yapılacak aktivitelerin başında belki de dizi ve film izleme seansları geliyor. Bu süreçte en çok tercih edilen dijital platformlardan biri olan Netflix için deneyim iyileştiren bir kaç eklentisini bu yazıda sizin için topladım.

Bu yazı için ilham aldığım twitterda denk geldiğim ve sonrasında baya bir yararlı içerik paylaştığını gördüğümden takip ettiğim @mirkovich_ isimli arkadaşa da teşekkür etmek isterim.

Netflix Eklentileri

Az Bilinen ve Ücretsiz 9 Eklenti

1- Otomatik Oynatmayı Durdurmak

Bu özellik karşınıza iki farklı alan için düzenleme yapmanıza olanak sağlıyor.

İlk olarak Netflix’e giriş yaptığınıza karşınıza gelen en yeni film veya dizinin fragmanı ile karşılandığınız ekranın siz daha kulaklığınızı takamadan veya ses ayarını yapamadan oynatmaya başlamasını engellemek.

İkincisi ise bir dizi bölümünü veya bir filmi bitirdiğinizde otomatik olarak bir sonraki film önerisine veya dizi bölümüne geçmesini engelleyebileceğiniz bir seçenek.

Bunun için Netflix’in resmi sitesinde bu alandan istediğiniz düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Unutmayın, otomatik oynatma ayarlarında yapılan değişiklikler ilgili hesabın kullanıldığı tüm cihazlarda geçerli olur.

2- Arkadaşlarınızla Beraber Netflix izleme ( Netflix Eklentileri Teleparty)

Teleparty, arkadaşlarınızla uzaktan TV izlemek için bir tarayıcı uzantısı, örneğin aranızda uzun mesafeler olan özel biriyle film geceleri planlamak için harika bir seçenek. Sohbet odasında bulunan tüm kişilerin video oynatımlarını senkronize eder ve sohbet edebileceğiniz bir alan ekler.

Netflix Eklentileri - Teleparty
Netflix Eklentileri – Teleparty

Özet olarak ; tam da pandemi dönemine uygun bir uygulama! Sanki beraber bir sinemaya gitmişsiniz gibi veya yan yana izliyormuşsunuz gibi bir yandan izlerken bir yandan da sohbet edebileceğiniz bir eklenti olarak Netflix Party’i buradan yükleyebilirsiniz.

Netflix Eklentileri - Teleparty
Netflix Eklentileri – Teleparty

Arkadaşlarınızla bağlantı kurmak, uzun mesafeli film geceleri ve TV izleme partilerine ev sahipliği yapmak için tek yapmanız gereken izlemeyi planladığınız dizi bölümünü ve film linkini arkadaşlarınız ile paylaşmak ve böylelikle sohbet odanızda hep beraber izlerken bir yandan da sohbet edebilirsiniz.

3-Netflix’de Olmayan Özel Kategorileri Ekleme

Bildiğiniz üzere Netlix her ülke için her dizi/filmi açmıyor veya tüm kategorileri her ülkeden erişemiyorsunuz. Bunun için en azından Özel kategorilere ulaşmanızı mümkün kılan bir eklenti var.  Eklentiyi ekledikten sonra zaten Netflix arama çubuğunda kategoriler kendiliğinden gelecektir. Bu sebeple eklentiyi indirip çalıştırmanız yeterli.

Eklentinin nasıl kullanılacağına dair videoya da buradan ulaşabilirsiniz.

4- Altyazı Yazı Tipi ve Boyutlarını Düzenleme

Dizi, film izlerken alt yazıları okumak zor geliyor veya rengi dikkatinizi dağıttığı için konsantre olamıyorsanız hem yazı boyutunu hem yazı tipini hem de rengini değiştirebilmeniz mümkün.

Bunun için hesabınıza giriş yaptıktan sonra Profil ayarlarından Altyazı Görünüm Ayarları kısmından istediğiniz düzenlemeleri yapabilirsiniz.

Netflix Eklentileri
Netflix Eklentileri

5- Dizi ve Filmlerde “İntro”yu Otomatik Olarak Atlamak

Otomatik olarak sonraki bölümü oynatmayı durdurabilir, jenerikleri otomatik olarak atlatabilir ve Netflix deneyiminizi kesintisiz hale getirebilecek bu Google Chrome uzantısı sayesinde arka arkaya bölümleri bitirmek tam bir maraton tadında olacak artık.

Ek olarak ana sayfada hoop diye bir anda başlayan yeni bölümlerin habercisi fragmanları devre dışı bırakabilir, 8 saat arka planda açık bıraktığınız Netflix’e iş dolayısıyla bir türlü dönemiyorken “Hala burada mısınız?” diye soran açılır pencerelerin de moralinizi bozmasını engelleyebilirsiniz.

Never Ending Netflix yani Sonu Gelmeyen Netflix deneyimi için indirmeniz gereken eklenti tam olarak burada!

6- Çocuklu Aileler için Netflix Eklentileri

Netflix içerisinde çocuklarınız için ayrı bir profil oluşturabilme şansınız var ancak genel olarak ailecek izlediğiniz filmler için önlem almak gerekirse diye, istediğiniz kelimeleri yıldızlı olarak ***** şeklinde gösterecek bir eklenti mevcut.

Bu uzantı ile Netflix’teki küfür kategorisindeki kelimelerini filtreleyerek hem altyazılarfa bahsettiğim gibi *** şeklinde sansürleme yapıyor, hem de uygun seslendirme içerisinde o kısımlarda sesi kapatıyor. Özelleştirilebilir kelime listesi ise sizin manuel olarak eklemek istediğiniz kelimelerin yer aldığı bir liste olarak tanımlanabiliyor.

Bu eklentiyi kullanabilmeniz için Netflix’teki altyazıları kullanıyor olmanız gerekiryor. Filtreleme özelliği altyazılara dayandığından, listenize altyazı dilinde kelimeleri eklemeniz gerektiğini unutmayın.

Eklentiyi indirmek için buradan ulaşabilirsiniz.

7- Video Görüntü Ayarlarını Değiştirme

İzlediğiniz içeriklerde izlediğiniz cihaz kaynaklı olarak görüntünün parlaklığını, kontrastını ve diğer özelliklerini değiştirmenize yarayan bu uzantı ile görüntü problemlerinizi çözmek mümkün.

Eklentiyi yükledikten sonra açtığınız herhangi bir dizi veya filmde eklenti simgesi griden kırmızıya döner ve kırmızı simgeye tıklayarak görüntü ayarlarını değiştirebilirsiniz. Bu ayarlar siz aksine çevirmedikçe, izlediğiniz diğer bölümlere de otomatik olarak aktarılır.

Görüntü problemleri yaşıyorsanız bu eklentiyi buradan indirebilirsiniz.

8- Eş Zamanlı İzleme Netflix Eklentileri

Şimdi sen yukarıda buna benzer bir eklenti paylaştın diyebilirsiniz ama alternatifler her zaman iyidir arkadaşlar bunu unutmayalım…. Ayrıca bu eklenti sadece netflix değil youtube vb link üzerinden iletebileceğiniz tüm dijital platformlar için kullanılabiliyor aslında.

Tek şartı eklenti kullanacağınız için tarayıcı olarak Google Chrome kullanıyor olmanız.

Admin olarak oturumu başlattıktan sonra istediğiniz linki açarak oturum linkini paylaştığınız kişilerle aynı anda aynı videoyu senkronize bir şekilde izlerken bir yandan da sohbet kısmında sohbet edebiliyorsunuz.

Böyle bir süreç deneyimlemek isterseniz eğer eklentiye buradan ulaşabilirsiniz.

9- Aynı Anda 2 veya Daha Fazla Altyazı ile İzleme

Bu eklenti ile dizi ya da film izlerken hem türkçe hem de tercih ettiğiniz ikinci bir dil ile altyazı ekleyerek bu şekilde izleme şansınız bulunuyor. Hatta netflix’te olmayan birçok alt yazı dili de mevcut içerisinde.

Özellikle ikinci bir yabancı dil öğreniyorsanız harika bir yardımcı olabileceğini düşünüyorum ben. Sizin de böyle bir ihtiyacınız varsa veya fikir hoşunuza gittiyse eklentiyi şuradan indirebilirsiniz.

Netflix Eklentileri
Netflix Eklentileri

Hazır Netflix eklentileri de öğrenmişken bir kaç dizi/film önerisi de verelim o halde. Diğer yazar arkadaşlarımın yazdığı yazılara da bir göz atarsanız oldukça keyifli yeni alternatifleri de değerlendirmiş olursunuz :

Yazımı okudun ama aklında sormak istediğin sorular mı var? Bana instagram adresim piecesofsera üzerinden her zaman ulaşabilirsin.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, takipte kalmayı unutma 🙂

Sevgilerle!

Sera

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here