İzlemeniz Gereken 15 Komedi Filmi – Karantina’da Eğlence

1

Bu Aralar Bu Filmlere Daha Çok İhtiyacımız Var !

Karantina günleri başladığından beri evde kalırken eğlenmenizi, bilgilenmenizi ya da zaman geçirmenizi sağlayacak bir çok yazı paylaştık. Bunları diğer yazılarımızda bulabilirsiniz. Bugün de en çok sevilen ya da izlemeniz gereken yabancı komedi filmleri listesini hazırladım. Umarım zor zamanlar geçirdiğimiz şu günlerde bu filmler ruhunuza iyi gelir. İşte en çok sevilen ve İzlemeniz Gereken 15 Komedi Filmi …

Öncesinde Kısa Bir Eğlence Molası – Yöre Yöre Yöresel Sözler ve Beddular

1-  3 İdiot / 3 Idiots

İzlemeniz Gereken 15 Komedi Filmi - Karantina'da Eğlence
3 Idiot – İzlemeniz Gereken 15 Komedi Filmi

Listemize muhteşem bir Amir Khan ve Bollywood filmi ile başlayalım. Belki de çoğumuz kendisini ilk bu filmle tanımıştık. Sistem üzerine eleştirisel bir yaklaşımla 3 arkadaşın hayatını anlatan etkileyici ve eğlenceli bir film.

3 İdiot (2009) – 170 Dakika – IMDB Puanı: 8.4

Amir Khan’ın Diğer Tavsiye Edilen Filmleri

 • P.K – IMDB Puanı: 8,1
 • Andaz Apna Apna – IMDB Puanı: 8,2

2- Büyük Diktatör /  The Great Dictator 

Şimdi sizi çoook eski zamanlara götüreceğim. Sinemanın sessiz ve siyah beyaz dönemleri denince akla ilk gelen oyunculardan biri olan Charlie Chaplin’in muhteşem filmleri arasında benim en çok beğendiğim “Büyük Diktatör” filmini çok seveceksiniz. Hiç replik ya da ses olmadan bir film ancak bu kadar güldürebilirdi. Nazi Almanyası ve Hitler ile alakalı bu filmi tavsiye ederim.

The Great Dictator (1940) – 125 Dakika – IMDB Puanı: 8.5

Charlie Chaplin’in,

 • “Şehir Işıkları – IMDB Puanı: 8,5
 • Altına Hücum – IMDB Puanı: 8,2
 • Asri Zamanlar  – IMDB Puanı: 8,5

filmlerini de tavsiye ederim.

3. Maske / The Mask – İzlemeniz Gereken 15 Komedi Filmi

The Mask - İzlemeniz Gereken 15 Komedi Filmi
The Mask – İzlemeniz Gereken 15 Komedi Filmi

Jim Carrey’i sevmeyen çok az insan vardır. Belki de Hollywood tarihinde jest ve mimiklerini en iyi kullanan aktör. Pek çok filmi de oldukça eğlenceli. Ancak çocukluğumuzda en çok sevdiğim çizgi filmlerden biri olan Maske serisinin film uyarlamasında gerçekten muhteşem bir oyunculuk sergiliyor. The Mask Trailer

The Mask (1994)  – 101 Dakika – IMDB Puanı: 6,9

Amir Khan’ın Diğer Tavsiye Edilen Filmleri

 • Budala Dedektif –  IMDB Puanı: 6,9
 • Truman Show  – IMDB Puanı: 8,1
 • Salak ile Avanak – IMDB Puanı: 7,3
 • Aman Tanrım – IMDB Puanı: 6,7

4. Deadpool – İzlemeniz Gereken 15 Komedi Filmi

Klasik süper kahraman filmlerinden çok ama çok farkı bir film olan ve sıradışı bir süper kahramanı canlandıran, hiç susmayan ve aşırı ağzı bozuk Wade Wilson’u sevilen aktör Ryan Reynolds oynuyor. İkinci film ilk filme göre daha geri planda kalsa da her iki filmi de izlemenizi tavsiye ederim.

Deadpool (2016)  – 109 Dakika – IMDB Puanı: 8,0

 

5. Büyük Budapeşte Oteli / The Great Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel - İzlemeniz Gereken 15 Komedi Filmi
The Grand Budapest Hotel – İzlemeniz Gereken 15 Komedi Filmi

2. Dünya Savaşı döneminde geçen ve çok ünlü bir otelde meydana gelen olayları sanatsal ve çok farklı bir açıdan ele alan bu film en çok sevilen komedi filmleri listesine de girmeyi başardı. Ralph Fiennes’in oyunculuğuna yine hayran kalacaksınız.

The Great Budapest Hotel (2014)  – 99 Dakika – IMDB Puanı: 8,0

 

6. Zombilerin Şafağı / Shaun of the Dead

Sinema tarihinde yüzlerce Zombi temalı film çekilmiştir. Hemen hemen hepsi insanı geren ve korkutan filmlerdi. Ancak “Zombilerin Şafağı” filmi olayı çok farklı bir açıdan ele alan ve inanılmaz eğlenceli bir film. IMDB’den bu kadar yüksek puan alması da yazdıklarımı destekliyor.

Shaun of the Dead (2004) – 99 Dakika – IMDB Puanı: 8,0

 • Zombilerle ilgili bir diğer film olan ve bir Zombi’nin kurbanına olan aşkını anlatan “Warm Bodies – Sıcak Kalpler ” filmine de bir göz atın derim.

7. Efsane Haberci / Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Komedi filmlerinin vazgeçilmez oyuncularından biri olan Will Ferrell’in en çok sevilen filmlerinden biri olan Anchorman, habercilik dünyasını farklı bir açıdan anlatan harika bir film. Yıllar sonra çekilen 2. filmi de güzel.

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (2004) – 104 Dakika – IMDB Puanı: 7,2

Will Ferrell’in  Diğer Tavsiye Edilen Filmleri

 • Step Brothers / Üvey Kardeşler – IMDB Puanı: 6,9
 • Elf – IMDB Puanı: 6,9
 • Lütfen Beni Öldürme – IMDB Puanı: 7,6

8. Kaza Kurşunu / Knocked Up 

İzlemeniz Gereken 15 Komedi Filmi - Karantina'da Eğlence
The Knocked Up – İzlemeniz Gereken 15 Komedi Filmi.jpeg

Başarılı bir kadın gazeteci ve ipe sapa gelmez bir adamın trajikomik aile kurma çabalarını anlatan bu filmi özellikle romantik komedi türünde film arayanlara tavsiye ederim. Şeker oyuncu Katherine Heigl için bile bu film izlenir 🙂

Knocked Up (2007) – 104 Dakika – IMDB Puanı: 7,0

 

9. Avrupa Muhabbeti / Eurotrip 

Gezmeyi özleyenleri mini bir Avrupa turuna çıkaran, izlerken bazı sahnelerinde yaşadıklarınızı hatırlatıp gülümsetecek sıradışı bir gençlik komedisi. Benim ara ara sıkıldığımda izlediğim bir film. Puanı çok yüksek olmasa da eğlenceli bir zaman geçireceğinize eminim.

Eurotrip (2004) – 93 Dakika – IMDB Puanı: 6,6

 

10. Pembe Panter / Pink Panther – İzlemeniz Gereken 15 Komedi Filmi

The Pink Panther - İzlemeniz Gereken 15 Komedi Filmi.jpeg
The Pink Panther – İzlemeniz Gereken 15 Komedi Filmi.jpeg

Dünyaca ünlü çizgi film serisinin film uyarlaması olan ve komedi filmlerinin bir diğer duayeni Steve Martin’in 2 filmlik serisini mutlaka izlemelisiniz. IMDB Puanının neden bu kadar düşük olduğunu bir türlü anlamadığım bu filmlerde ayrıca usta Fransız oyuncu Jean Reno’da oynuyor.

Pink Panther (2006) – 96 Dakika – IMDB Puanı: 5,7

 

11. Bugün Aslında Dündü / Groundhog Day (1993)

Yine biraz eskiye gidelim. Televizyon dünyası ünlülerinin aslında gerçekten nasıl olduğunu  ve zaman döngüsüne kapılmış bir haber spikerini anlatan bu ilginç filmi mutlaka izlemelisiniz.

Groundhog Day (1993)96 Dakika – IMDB Puanı: 8,0

12. Kung-Fu Sokağı / Kung-Fu – İzlemeniz Gereken 15 Komedi Filmi

Sırada belki de çoğunuzun adını bile duymadığı son derece ilginç bir komedi filmi var. Gerçekten izlerken bir yandan bu kadar saçma sapan bir  film olamaz diye düşünüp ama gülmekten kendinizi alamayacağınız bir film. Karete filmleri türündeki en komik film diyebilirim.

Kung-Fu  (1993)96 Dakika – IMDB Puanı: 8,0

 

13. Cenazede Ölüm / Death at a Funeral 

Absürt bir komediye hazır mısınız? Babalarını kaybeden 2 kahramanın başından geçen birbirinden eğlenceli hikayeleri çok seveceksiniz.

Death at a Funeral (2007) – 101 Dakika – IMDB Puanı: 7,4

 

14. Aşk Doktoru / Hitch – İzlemeniz Gereken 15 Komedi Filmi

İzlemeniz Gereken 15 Komedi Filmi - Karantina'da Eğlence
Hitch – İzlemeniz Gereken 15 Komedi Filmi.jpeg

Siyah Giyen Adamlar, Ben Efsaneyim ve Umudunu Kaybetme gibi filmlerle gönlümüzde taht kuran Will Smith’i romantik komedi filmlerinde pek görmeye alışık olmasak da, Smith bu türün de hakkını sonuna kadar vermiş. Ortaya da seyrine doyum olmayan bir film çıkmış. Smith’e afeti devran Eva Mendez’in eşlik ettiği bu filmi çok seveceksiniz.

Hitch (2005) – 118 Dakika – IMDB Puanı: 6,6

 

15. En Uzun Mesafe / The Longest Yard 

Hangi arkadaşıma tavsiye edersem edeyim, en çok beğendikleri komedi filmlerinden biri oldu. Komedi filmleri denince akla gelen ilk insanlardan biri olan Adam Sandler’ın bir çok filmi her ne kadar vasat olsa da bence bu filmi oldukça başarılı. Eski ve ünlü bir Amerikan Futbolu oyuncusunun hapishanedeki hayatını anlatan bu film benim favorilerimden.

The Longest Yard (2005) – 113 Dakika – IMDB Puanı: 6,4

 

Adam Sandler’in  Diğer Tavsiye Edilen Filmleri

 • Anger Management / Asabiyim – IMDB Puanı: 6,3
 • Click – IMDB Puanı: 6,4
 • 50 First Dates / 50 İlk Öpücük – IMDB Puanı: 6,8
 • The Wedding Singer / Evlilik Öpücüğü – IMDB Puanı: 6,8
 • Blended / Karışık Aile – IMDB Puanı: 6,5
Önceki İçerikMersin Gezi Rehberi | Herkes Gider Mersin’e Biz Gideriz Tersine
Sonraki İçerikEvde Yapılabilecek Ekmek Tarifleri
Merhabalar ben Reşat Taman, Diyarbakır doğumlu, seyahat ve fotoğrafçılık tutkusu ile yanıp tutuşan, 14 senedir fırsat buldukça hayallerinin peşinden gitmek için Dünya’yı arşınlayan ve bu hayalleri gerçekleştirirken gittiği her yerde zıplayarak imzasını koyan, 32 yaşında kısmi zamanlı bir gezginim. Normalde fotoğraflarımdan bile anlayacağınız üzere, enerjimi işime de yansıtarak, Gaziantep’te İpekyolu Kalkınma Ajansı’nda 7 yıldan bu yana Yatırım Uzmanı ve Eğitmen olarak görev almaktayım. 14 senede 3 kıta ve 60 ülkeden 300'e yakın şehir gezdim. Hatta bazı şehirler/kasabalara ayak basan ilk Türk olduğum konusunda iddialıyım. Seyahatlerime başlarken önce bir kıtayı bitirip sonra diğerlerine başlayacağım demiştim. Bu yüzden ilk Avrupa kıtasını İzlanda hariç tamamen bitirdim. Son zamanlarda özellikle zaman ayırma anlamında seyahatin zor olduğu Afrika ve Asya kıtalarına başladım. Son olarak benim için işin en zevkli kısmı olan zıplama muhabbetinden de bahsetmek istiyorum. Ben oldum olası kadraj karşısında durup poz vermeyi ya da selfie çekmeyi bir türlü sevemedim. Ama sonuçta gittiğimiz yerlerde bir hatıramız olmalıydı. Ben de kendime bir imza bulmaya karar verdim. Bu imza öyle bir imza olmalıydı ki benim seyahate olan aşkımı, tutkumu ve enerjimi yansıtmalıydı. Sonunda gittiğim tüm şehirlerde ve kasabalarda zıplayarak yüzlerce imzadan oluşan bir koleksiyonum oldu. Seyahat tutkumuzun hiçbir zaman sönmemesi dileğiyle...
PAYLAŞ

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here