2020 Resmi Tatil Günleri ve Bayramlar – Tatil Planlaması

0

Tatil Planması İçin En Güzel Zaman  2020 Resmi Tatil Günleri

2019 da bitti bitiyor ve  ben her sene bu zamanlar bir sonraki senenin tüm tatil planlaması sürecini neredeyse tamamlamış olurdum. Geçen sene gibi bu sene de biraz geç bile kaldım sanırım. Bu yüzden hızlıca aldım elime 2020 Resmi Tatil Günleri takvimini yine sıraladım ve başladım plan yapmaya.

Özellikle beyaz yaka çalışanları olarak altın değerinde gördüğümüz bayram ve resmi tatil gibi günlerde tüm ulaşım biletleri çok maliyetli oluyor malesef. Ancak firmaların kampanyalarını ve önceden bilgilendirmelerini takip ederek durumu avantaja çevirmek mümkün. Örneğin dönemsel kampanyalarla bir sonraki dönem için çok uyguna bilet bulmak çok da zor değil aslında. Bu sebeple tatil günlerini önceden bilerek ve gün sayısına göre rota belirleyerek kampanya zamanı nokta atışı bilet arayışına girebilirsiniz.

En güzel şekilde değerlendirebilmek için yapmanız gereken şey çok basit aslında. Önceden tatil planlaması yapmak! Hem gönlünüze hem cebinize göre bir alternatif bulmak her zaman mümkün!

2020 Resmi Tatil Günleri ve Bayram Tarihleri için Tatil Planlaması

1 OCAK 2020 – ÇARŞAMBA – 2020 Resmi Tatil Günleri

Tatil planlaması için bence çarşamba günü harika bir seçenek. İster bir önceki haftaya ister bir sonraki haftaya bağlayarak dopdolu bir tatil seçeneği sunuyor bize.

Önerim tabi ki Noel pazarlarının olduğu şehirler. Bu şehirler hangileri merak ederseniz Avrupa’da Noel Ruhunu En İyi Yansıtan Şehirler – En İyi Noel Pazarları yazımızı okuyabilirsiniz. Ancak zaman azaldı, bence elinizi çabuk tutmalısınız!

Fotoğraf: ShenXin
Fotoğraf: ShenXin – Noel Pazarları için Tatil Planlaması

17 OCAK – 3 ŞUBAT / 3 NİSAN – 12 NİSAN

Bu tarihler resmi tatil veya bayram tatili olmasa da çocuklu aileler için oldukça geniş bir yelpaze. Tüm çocuklu aileler ve eğitim sektöründe çalışanlar için değerlendirilebilecek bu tarih aralıkları için de aslında aynı kurallar geçerli.

Ocak ayı için maliyetleri biraz kontrol altında tutmak adına ülkemizin farklı yerlerinde bulunan kayak merkezlerini tercih edebilirsiniz. Bütçe sorunu olmayanlar yurtdışı kayak merkezlerine de göz atabilir.

Nisan ayı için havalar ısınmaya başladığından dolayı bahara hoşgeldin tatili planlanabilir. Bu havalar bence kültür gezileri için çok ideal hatta favorim Kapadokya diyebilirim. Kapadokya’da neler yapabileceğiniz konusunda tüm Nevşehir yazılarımızı buradan okuyabilirsiniz.

23 NİSAN 2020 – PERŞEMBE

Oldu da sömestrda yer bulamadınız, sadece 24 Nisan Cuma günü için 1 gün izin kullanarak 4 günlük bir Avrupa turu planlayabilirsiniz. Hatta belki de erkenden deniz sezonuna geçiş yapabilirsiniz.

1 MAYIS 2020 – CUMA

Direk hiç izin kullanmaya gerek olmadan uzun hafta sonu dediğimiz şekilde denk geliyor bu sene 1 Mayıs. Tam da havalar ısınmışken yakın şehirlere kaçmak güzel bir alternatif olacaktır. Örneğin Ayvalık-Cunda, Bozcaada, Çeşme-Alaçatı-Urla veya yurtdışı alternatifi olarak Yunan adalarından Kos ve Türkiye’ye 1 saatlik uzaklıktaki diğer Yunan adaları güzel alternatifler olabilir.

19 MAYIS 2020 – SALI

Haftanın sendromlu gününde izin almak için bundan güzel bahane olabilir mi? Mayıs ayı resmen uzun haftasonu ayı oluyor bu sene. Bence 4 günlük güzel bir Barselona, Roma-Vatikan veya Paris seyahati planlamak çok da güzel olabilir.

2020 Resmi Tatil Günleri ve Bayramlar - Tatil Planlaması
Las Arenas – Barselona için Tatil Planlaması – 2020 Resmi Tatil Günleri

24 MAYIS PAZAR – 26 MAYIS ÇARŞAMBA – RAMAZAN BAYRAMI 

Ramazan bayramı için aslında izin kullanıp değerlendirme veya izin kullanmadan tatil planlaması yapma gibi 2 alternatif mevcut.

2 gün izin kullanabilenler için; toplamda 9 günlük muazzam bir tatil fırsatı bulunuyor. Bu fırsatı her zaman gitmek isteyip de zaman yaratamadığınız uzak ülkelere gitmek için değerlendirebilirsiniz. Belki Cape Town, Singapur, belki de Hindistan. Bunun için biletleri gerçekten de önceden almanızın faydasını kesinlikle görebileceğinizin garantisini verebilirim.

Yok ben izin kullanamam ya da kalmadı diyenler ise yine üzülmüyor çünkü 5 günlük bir tatil de yine küçümsenmeyecek kadar değerli. Bu sebeple hazır zaman varken paket program şeklinde bir alternatif isterseniz BudapeşteViyanaPrag üçlemesini önerebilirim.

Fotoğraf: JÉSHOOTS
Fotoğraf: JÉSHOOTS – Budapeşte için Tatil Planlaması – 2020 Resmi Tatil Günleri

15 TEMMUZ 2020 – ÇARŞAMBA

Haftanın tam ortasına denk gelmese keşke dediğimiz bir resmi tatil daha var yaz mevsiminin sıcak günlerinde belki de nefes olabilecek, haftayı kolaylaştırabilecek dediğimiz. Aslında 2 gün izin kullanma şansı olanların yine önceki veya sonraki haftayı bağlayabilecekleri bir fırsat olarak da düşünülebilir.

Özellikle Lavanta tarlaları için mükemmel bir zamanlama diyebiliriz. Bu sebeple bence hemen planlama yapabilirsiniz. Isparta – Kuyucak rehberimiz bu konuda size oldukça yardımcı olabilir.

31 TEMMUZ CUMA – 3 AĞUSTOS SALI – KURBAN BAYRAMI

İzin kullanmadan gayet güzel 5 günlük bir tatil fırsatı var bu dönemde de. Bilet konusunda yurt içi veya yurt dışı farketmeksizin malesef yüksek fiyatlarla karşılaşıyoruz ancak bunun için de araba kiralama güzel bir alternatif olabilir.

Araba kiralama konusunda faydalı bilgiler içeren yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Fotoğraf: Dominika Roseclay
Fotoğraf: Dominika Roseclay

30 AĞUSTOS 2020 – PAZAR

Bu yıl Zafer Bayramı’mızı çifte tatille kutluyoruz demek oluyor ?

29 EKİM 2020 – PERŞEMBE

Seneyi güzel bir seyahatle kapatmak isteyenler için son fırsat diyebiliriz. 1 günlük izin kullanarak  havalar daha soğumadan 4 günlük keyifli bir gezi planlayabilirsiniz.

Kendinize yakın şehirleri değerlendirebilir veya vizesiz yakın şehirleri tercih edebilirsiniz. Yurt içi gezi rehberlerimizin listesine buradan ulaşabilirken, vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkeler listesine de buradan ulaşabilirsiniz.

Seyahat Dolu Bir Yıl Olması Dileğiyle !

Umarım 2020 hepimiz için şahane bir yıl olur. Gezmek, görmek, dokunmak istediğiniz tüm şehirlere ülkelere gitmek kısmet olmasa da en azından bir kaçına gitme fırsatı bulmanızı diliyorum.

Bunun için ne yapıyoruz? Hemmen uçak biletlerine bakmaya başlıyoruz!

Diğer yazılarımı merak ederseniz buradan hepsine göz atabilirsiniz.

Sosyal medyadan ise buradan takip edebilirsiniz.

Umarım keyifle okumuşsunuzdur ?

Sevgiler!

Sera

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here