Unutulmayan Filmler Ve Onların Eşsiz Film Müzikleri | 6 Muhteşem Film

0

    Unutulmayan Filmler Ve Onların Eşsiz Film Müzikleri

Herkese merhaba😊 Sizlere bu yazımda unutulmayan en iyi 5 filmden ve bu filmlerin hafızalara kazınan eşsiz film müzikleri sıralamamdan bahsetmek istiyorum. Müzikleriyle beraber, filmlerin kısa kısa konuları da altlarında yazmaktır. İyi okumalar😊

Mutlaka İzlenmesi Gereken 10 Hint Filmi – Bollywood Sineması

Titanic (1997)

“Titanik” isimli dev transatlantik gemisinin yolcuları arasında, Avrupa`da birkaç yıl geçirdikten sonra Amerika’ya dönmekte olan Jack adlı genç bir ressam ile nişanlısı ve annesiyle Philadelphia`ya giden Rose adlı genç bir kız da vardır. İki genç, şans eseri tanışacak, aralarındaki sınıf farkına aldırmaksızın birbirlerine yakınlaşacaktır.

Oyuncu Kadrosu: Kate Winslet, Leonardo DiCaprio, Billy Zane

Filmin Müziği:

Oscar ödüllü, Titanik’in unutulmaz film müziği ve Celine Dion’un 20 yıllık kariyerinin en büyük başarısını “My Heart Will Go On” isimli parçaya borçlu olduğunu söyleyebiliriz. Başlarda şarkıyı pek beğenmeyen ve söylemeye sıcak bakmayan Celine Dion, “My Heart Will Go On”u okumak istememişti. Şanslıyız ki eşi René Angélil, onu sadece demo yapalım diye ikna etmişti. Yapılan demo kaydı ise şarkının orijinal hali oldu. O gün bugündür unutulmayan bir şarkı haline gelmiştir. Aşağıdaki linkten bu unutulmaz parçayı dinleyebilirsiniz. Titanik Film Müziği

 Unutulmayan Filmler Ve Onların Eşsiz Film Müzikleri | 6 Muhteşem Film
Unutulmayan Filmler Ve Onların Eşsiz Film Müzikleri | 6 Muhteşem Film

The Godfather (1972)

Corleone ailesi, Don Vito Corleone’nin başında olduğu, suça dayalı bir örgüt kurmuş olan İtalyan asıllı meşhur bir ailedir. Aile, New York’taki diğer dört aileyle birlikte New York’un yeraltı işlerini yönetir. Fakat Corleone ailesini diğerlerinden ayıran özelliği, Don Corleone’nin cebinde bozuk para gibi taşıdığı politikacılar ve yargıçlardır. İtalya ve New York’un en meşhur uyuşturucu üreticisi ve dağıtıcısı olan “Türk” lakaplı Solozzo, Don Corleone’den, ilişkilerini kullanarak kendisine yasal koruma sağlamasını ve 1 milyon dolar nakit para vermesini ister, karşılığında elde edilecek kârdan pay teklif eder.

Oyuncu Kadrosu: Al Pacino, Marlon Brando, James Caan, Diane Keaton

Filmin Müziği – Eşsiz Film Müzikleri

Müzik ile ilgili çok fazla bir bilgi bulunmasa da müziğin asıl bestecisi Nino Rota’dır. Aşağıdaki linkte The Godfather’ın hafızalarımıza kazınan film müziği bulunmaktadır. Linke basarak dinleyebilirsiniz. Godfather Film Müziği

Unutulmayan Filmler Ve Onların Eşsiz Film Müzikleri | 6 Muhteşem Film

İyi, Kötü Ve Çirkin (1966)

Tuco (Çirkin), üzerine ödül konulmuş bir kanun kaçağıdır. Keskin nişancı Sarışın (İyi) adlı kovboyla iş birliği yaparak kasabaları dolaşmaktadırlar. Tuco’yu kanun adamlarına teslim eden Sarışın, ödülü alıp Tuco’yu asılmaktan son anda kurtarmaktadır. Bir kasabada işlerin ters gitmesi üzerine ortaklıkları bozulur. Ortaklığın bozulmasının ardından Sarışın, Tuco’yla yollarını ayırır ve Tuco’yu elleri bağlı yürüterek cezalandırır. Bunun üzerine Tuco, intikam için Sarışın’ın peşine düşer.

Oyuncu Kadrosu: Clint Eastwood, Eli Wallach, Lee Van Cleef

Filmin Müziği – Eşsiz Film Müzikleri

Filmin tamı tamına 21 tane müziği vardır ve bestecisi Ennio Morricone’dir. Ama biri var ki içlerinde, en ünlüsüdür. ‘The Good, The Bad and The Ugly’ parçası aşağıdaki linkte bulunmaktadır.

 

Yağmur Adam (1988)

Los Angeles’ta yaşayan ve bir ithal araba satıcısı olan Charlie, başkalarının düşüncelerine saygı duymayan bencil, üçkağıtçı ve fırlama bir şehir çocuğudur. Senelerdir görmediği ve uzak kaldığı babasının öldüğünü ve kendisine 3 milyon dolar miras bıraktığı haberini alır. Babasının cenazesine gittiğinde, kendisine sadece 1949 model bir Buick Roadmaster marka araba bıraktığını ve tüm mirasını daha önce varlığından bile haberdar olmadığı ağabeyi Raymond’a bıraktığını öğrenir. Raymond, engellilerle ilgilenilen bir klinikte bakıma muhtaç, otistik bir dahidir. Raymond savant sendromuna sahiptir ve katı rutinlere bağlıdır. Mükemmel bir hatırlama yeteneğine sahiptir.

Oyuncu Kadrosu: Dustin Hoffman, Tom Cruise, Valeria Golino

Filmin Müziği – Eşsiz Film Müzikleri

Film müzikleri Hans Zimmer’a aittir. Linkte “Leaving Wallbrook On The Road” isimli parçası bulunmaktadır. Yağmur Adam Film Müziği

Kazablanka (1942)

Unutulmayan Filmler Ve Onların Eşsiz Film Müzikleri | 6 Muhteşem Film

Filmin konusu II. Dünya Savaşı’nın ilk zamanlarında geçmektedir. Çek direniş örgütünün lideri Victor Lazlow, Alman toplama kampından kaçarak Casablanca’ya gelir. Amacı Lizbon’a, oradan da ABD’ye iltica etmektir. Fakat bütün umutları, şans eseri Casablanca’nın en meşhur gece kulübünün sahibi olan Rick’e bağlanmıştır. Rick, kaçış için gerekli olan pasaportlara sahip tek kişidir. Öte yandan Rick’in, Victor’un yakalanması ya da ölmesi için önemli bir nedeni vardır. Victor’un karısı Ilsa, Rick’in bir zamanlar kendisini terk ettiğine inandığı ve kalbinin derinliklerine gömdüğü büyük aşkıdır.

Oyuncu Kadrosu: Humphrey Bogart, Ingrid Bergman

Filmin Müziği – Eşsiz Film Müzikleri

Bu filmimizin toplamda 18 tane şarkısı bulunmaktadır. İçlerinde bilinen bir parçasını seçtim. “As Time Goes By” sizin için linkte duruyor.

Cazablanka- Unutulmayan Film Müzikleri As Time Goes By

 

Frida (2002)

Sanat tarihinin sıra dışı insanlarından biri olan Frida Kahlo’nun hayatını anlatıyor. Frida’nın meşhur aşkı, bir kadın düşkünü olan Diego, Frida’ya ‘kendini farklı kadınlarla birlikte olmaktan alıkoyamayacağını, ama özünde sadece O’nu seveceğini’ söylemiş ve Frida tarafından anlayışla karşılanmıştır. Ancak zamanla ilişkileri problemli bir hal almaya başlar.

Oyuncu Kadrosu: Salma Hayek,  Margaret Rose Perenchio 

Filmin Müziği – Eşsiz Film Müzikleri

Filminin birden fazla parçası bulunmaktadır. Aşağıdaki linkte Elliot Goldenthal’ın “Burn It Blue” parçası bulunmaktadır. Frida Film Müziği

Yukarıda görmüş olduklarınız uzun zamandır unutulmayan filmler ve müzikleri idi. Ben neredeyse hepsini izleme fırsatı buldum. Kimisini hüzünlenerek, kimisini hayranlıkla, kimisini de gülerek izledim. Müzikleri o kadar özel ki, hepsi insanda bir hayranlık yaratıyor ve dinledikçe dinleyesiniz geliyor. Enstrüman çalan bir birey olarak; bu parçaların çoğunu çalarken inanılmaz keyif alıyorum. Umarım sizler de bu yazımı keyifle okumuşsunuzdur.

Sevgilerimle…

Elif Akçadağ

Film Kategorimizde Bulunan Tüm Yazılara Ulaşmak İçin: Film Yazıları

Elif Ağcadağ Instagram hesabı için tıklayın. 

 

 

 

 

Önceki İçerikAlmanya’da Doktorluk | Almanya’ya Doktor Olarak Nasıl Gidilir?
Sonraki İçerikÇocukla Gezmek ile Sorunlar, Endişeler ve 8 Ayrı Konuda Çözüm Önerileri
Merhabalar ben Reşat Taman, Diyarbakır doğumlu, seyahat ve fotoğrafçılık tutkusu ile yanıp tutuşan, 14 senedir fırsat buldukça hayallerinin peşinden gitmek için Dünya’yı arşınlayan ve bu hayalleri gerçekleştirirken gittiği her yerde zıplayarak imzasını koyan, 32 yaşında kısmi zamanlı bir gezginim. Normalde fotoğraflarımdan bile anlayacağınız üzere, enerjimi işime de yansıtarak, Gaziantep’te İpekyolu Kalkınma Ajansı’nda 7 yıldan bu yana Yatırım Uzmanı ve Eğitmen olarak görev almaktayım. 14 senede 3 kıta ve 60 ülkeden 300'e yakın şehir gezdim. Hatta bazı şehirler/kasabalara ayak basan ilk Türk olduğum konusunda iddialıyım. Seyahatlerime başlarken önce bir kıtayı bitirip sonra diğerlerine başlayacağım demiştim. Bu yüzden ilk Avrupa kıtasını İzlanda hariç tamamen bitirdim. Son zamanlarda özellikle zaman ayırma anlamında seyahatin zor olduğu Afrika ve Asya kıtalarına başladım. Son olarak benim için işin en zevkli kısmı olan zıplama muhabbetinden de bahsetmek istiyorum. Ben oldum olası kadraj karşısında durup poz vermeyi ya da selfie çekmeyi bir türlü sevemedim. Ama sonuçta gittiğimiz yerlerde bir hatıramız olmalıydı. Ben de kendime bir imza bulmaya karar verdim. Bu imza öyle bir imza olmalıydı ki benim seyahate olan aşkımı, tutkumu ve enerjimi yansıtmalıydı. Sonunda gittiğim tüm şehirlerde ve kasabalarda zıplayarak yüzlerce imzadan oluşan bir koleksiyonum oldu. Seyahat tutkumuzun hiçbir zaman sönmemesi dileğiyle...
PAYLAŞ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here