Karagöl

Şubat Ayında Gezilecek 5 Yer | Şubat’ta Nereye Gidilir?

Şubat Ayında Gezilecek 5 Yer. Her mevsimin ayrı bir tadı olduğu konusunda hemfikirizdir sanırım. Kimisi yaz insanı, kimisi kış insanı olsa da bazı yerlerin belirli zamanlarda ayrı enerjisi olduğunu kabul etmek gerek. Neyse ki ülkemiz bu konuda oldukça zengin olduğundan bize birbirinden farklı birçok seçenek sunmaktadır.

İçinde bulunduğumuz ay itibari ile artık kış turizminin hakkını vermemiz gerekir diye düşünüyorum. O halde, Şubat ayında gezilecek 5 yer için keyifli okumalar..

 

Şubat Ayında Gezilecek 5 Yer | Şubat’ta Nereye Gidilir?
Şubat Ayında Gezilecek 5 Yer | Şubat’ta Nereye Gidilir?

 

Şubat Ayında Gezilecek 5 Yer | Şubat’ta Nereye Gidilir?

Palandöken – Erzurum 

Kış dediğimizde ilk aklımıza gelen tabi ki kar manzaralı bir doğadır. Birçok kişi için de kış, kayak yapmak anlamına gelir. Hatta kayak merkezleri o kadar güzel bir doğaya sahiptir ki kayak yapmayı bilmeyen kişiler bile buraları ziyaret ederler.

İşte Türkiye’nin en gözde ve güzel kış turizmi noktası Palandöken karşınızda. Erzurum iline bağlı olup, 3185 rakıma sahip yüksekliğiyle oksijenden başınızı döndürebilecek bir atmosfere sahiptir. Ağaçların, dağların ve kış sporlarının tadını çıkarmak için bence rotayı buraya çevirebilirsiniz.

Erzurum’a kadar gitmişken vaktiniz varsa daha fazlasını da görmenizi tavsiye ederim. Erzurum Gezi Rehberi yazımıza göz atmadan geçmeyin.

 

Palandöken – Ocak Ayında Gezilecek 5 Yer – Kaynak

 

Termal – Yalova – Şubat Ayında Gezilecek 5 Yer

Kış güzel ama ben yaz insanıyım, içim ısınsın diyenleriniz de olabilir. O zaman adresiniz mutlaka bir kaplıca olmalı diye düşünüyorum. Kaplıcalarıyla ünlü şehrimiz Yalova ise bize bu konuda birçok seçenek sunmaktadır. Termal ilçesinde çok sayıda otel ile ziyaretçilerine hem şifalı hem de rahatlatıcı bir tatil olanağı sağlamaktadır. Seçimi size bırakıyorum 🙂

Kaplıcaların yararı hep konuşulur ama bilmeyenler ve daha fazlasını öğrenmek isteyenler için şuraya bir sayfa bırakıyorum. Şimdiden bol şifalar, bol keyifler dilerim 🙂

Sapanca – Sakarya

Hafta sonu hem dinleneyim hem de sıcacık şöminemle kış rutinlerini yerine getireyim diyenlere ise en güzel seçeneklerden biri Sapanca olabilir. Sapanca’nın genelinde kiralanabilir villalarda kısa süreliğine bambaşka bir havaya bürünebilirsiniz. Ayrıca Sapanca Gölü’nün kenarında yürüyüş yapabilir, yine göl kenarındaki yerlerde güzel bir kahvaltı edebilirsiniz.

Şanslıysanız kar olan bir döneme denk gelip bu güzel seyahati güzel manzaralarla taçlandırabilirsiniz.

Dönüş yolunda da Sakarya’nın en popüler lezzeti olan, sosuyla sizi kendine hayran bırakacak bir Islama Köfte yemenizi tavsiye ederim. Sonuçta aç aç yola çıkılmaz J

Hatta hazır gelmişken daha fazlasını göreyim diyorsanız Sakarya Gezi Rehberi yazımızı okumadan yola çıkmayın derim.

Kaş – Antalya – Şubat Ayında Gezilecek 5 Yer

Sizi bilmem ama ben daha çok yazın tercih edilen yerleri kış aylarında da ziyaret etmeyi çok severim. Genelde bu mevsimde sadece yerli halk kalır, birkaç restoran açık olur, hava ne sıcaktır ne soğuktur, kışın ortasında size bahardan kalma bir gün yaşatır.

Yani artık kıştan sıkıldım, şöyle bir içim açılsın derseniz benim biricik favorim Kaş’ı bir de Şubat ayında gidin görün derim. Biraz çılgınsanız ve deniz aşığıysanız, güneşin tepede olduğu bir saatte denize bile girebilirsiniz. Hazır sakinken kaçırmayın..

Eğer rotanızı buraya çevirirseniz gitmeden önce Kaş Gezi Rehberi yazımı okumanızı tavsiye ederim.

 

Şubat Ayında Gezilecek 5 Yer | Şubat’ta Nereye Gidilir?
Şubat Ayında Gezilecek 5 Yer | Şubat’ta Nereye Gidilir?

 

Karagöl – Artvin – Şubat Ayında Gezilecek 5 Yer

Karadeniz’in doğasını anlatmama bile gerek yok bana kalırsa. Yeşili, mavisi, insanı çevreleyen ormanları ile bence ülkemizin en değerli coğrafyasıdır. Dağları örten uçsuz bucaksız ormanları mı yoksa dağlar arasında kalmış gizli saklı güzellikleri mi derseniz ben de seçim yapamıyorum. İşte, Karagöl tam olarak böyle bir yerdir.

Klişe bir söylem vardır ya ‘kartpostal gibi’ diye, bence bu söz ilk kez Karagöl için söylenmiş bile olabilir. Karadeniz’i bir de kış mevsiminde görmek isteyenler için bulunmaz bir nimet olan Artvin, size sıcacık hissettirecektir. Bu arada Artvin Gezi Rehberi yazımıza da göz gezdirmeyi ihmal etmeyin.

 

Şubat Ayında Gezilecek 5 Yer | Şubat’ta Nereye Gidilir?
Şubat Ayında Gezilecek 5 Yer | Şubat’ta Nereye Gidilir?

 

Aman üşürüm demeden, sıkıca giyinip yola çıkmanın tam vakti. Hayatımıza giren corona-virüs nedeniyle yeterince bunaldığımıza göre, bizi çılgın kalabalıklardan uzak tutabilecek, açık havanın tadına varabileceğimiz bu rotaları bir değerlendirmenizi tavsiye ederim. Kapalı ortamlara girmekten kaçındığımız bu günlerde kendimizi doğanın kucağına bırakmak ve mevsimi doyasıya yaşamak en doğru tercih olacaktır.

 

Diğer yazılarım için buraya,  Instagram hesabım için ise buraya bakabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.