Animasyon Filmleri Listesi | Ailenizle İzleyebileceğiniz 10 Animasyon

3

Animasyon Filmleri Listesi | Ailenizle İzleyebileceğiniz 10 Animasyon

Bugünlerde kötü haberlerden, umutsuz düşüncelerden biraz uzaklaşmak isterseniz sizi mutlu edecek ve içinizi ısıtacak Ailenizle İzleyebileceğiniz 10 Harika Animasyon bu yazıda!

1.Köfte Yağmuru ( Cloudy with a Chance of Meatballs) 

Animasyon Filmleri Listesi
Animasyon Filmleri Listesi

Filmde çocukluğundan beri değişik icatlarla uğraşan bir adamın en sonunda başarıyı yakalamak için yeni buluşunu biz insanlara sunduğunu görürüz. Suyu kullanarak yiyecek oluşturan bir makine. Hem de tek bir tuşa basmanız yeterli. Bakalım; mucidimizin dünyada yaşayan herkesin problemini çözen bu buluşu ile biz insanları neler bekliyor. Güzel haber bu güzel filmin ikinci bölümü de bizleri bekliyor.

YIL: 2009 / IMDb PUANI: 6,9

2. Efsane Beşli ( Rise of the Guardians) 

Animasyon Filmleri Listesi
Animasyon Filmleri Listesi

Aslında William Joyce’un yazdığı bir kitap serisinden animasyona uyarlanan harika bir animasyondur. En iyi animasyon filmi Altın Küre ödülünü almıştır. Animasyonun konusu oldukça sürükleyicidir. Kötü bir ruh olan Pitch Black dünyayı ele geçirmek için planlar yapar. Çocukların inanç ve mutluluklarını ellerinden almak ve çocukların rüyalarına karabasanlar göndermeyi planlar. Planlayamadığı tek şey, çocukların koruyucularıdır. Bu kahramanlar; Noel Baba Kuzey, diş perisi Diş, Paskalya Tavşanı Bunny ve iyi rüyalar ruhu Sandy ve Jack’tir bakalım kahramanlarımızı ve bizleri neler bekliyor? Karabasanlar dünyayı ele geçirebilecek mi?

YIL: 2012 / IMDb PUANI: 7,3

3.Buz Devri ( Ice Age) 

Animasyon Filmleri Listesi | Ailenizle İzleyebileceğiniz 10 Animasyon

Buzul Çağı yaklaşırken, bütün hayvanlar güneye doğru seyahate yola çıkmıştır. Kahramanlarımız; Mamut Manfret, miskin hayvan Sid, turuncu bir kaplan olan Diego ve kimsesiz bir bebeğin başından geçen, harika görüntü ve senaryoya sahip bir animasyon filmidir. Filmin ilk bölümü 2002 yılında bizlerle buluşmuştur. Güzel haber Buz Devri’nin birbirinden güzel 5 filmi vardır. Her an karakterlerin başına neler gelecek ve olaylar nasıl sonuçlanacak derken kendinizi animasyonun son sahnesinde bulmanız garanti. Filmin aldığı ödüller:

  • 2002 BMI Film Müziği Ödülü
  • 2002 Bogey Ödülleri Platin
  • 2003 KCFCC Ödülleri En iyi Animasyon
  • 2003 Gümüş Kurdele En İyi Seslendirme
YIL: 2002 / IMDb PUANI: 7,5

4. Ratatuy ( Ratatouille ) 

Animasyon Filmleri Listesi | Ailenizle İzleyebileceğiniz 10 Animasyon

Damak tadına sahip olan bir fare. Tatları , kokuları oldukça iyi alıyor ve güzel yemeklerden anlıyor, adeta bir gurme. Küçük dostumuzun adı Remy. Remy yaşadığı tatsız olaylardan sonra ailesinden ayrılır ve hayali olan Paris şehrinde ki restoranla yolları kesişir. Bu ünlü restoranda çalışan Alfredo Linguini adında çöpçü çocuğun; bir çorbayı mahvettiğini ve yeniden yaptığını görünce çocuğa yardım eder ve o andan itibaren aralarında ki dostluk bağı kurulmuştur. Bakalım insanlar bu sıra dışı olayı nasıl karşılayacaklardır? Aşçı bir fare mi? Nasıl olur?

  • Akademi Ödülleri’nde ‘En İyi Animasyon Film’ Oscar’ını kazanmıştır.
YIL:2007 / IMDb PUANI: 8,0

5.Sevimli Canavarlar ( Monsters University) 

Animasyon Filmleri Listesi | Ailenizle İzleyebileceğiniz 10 Animasyon
“MONSTERS UNIVERSITY” (L-R) SULLEY and MIKE. ©2013 Disney•Pixar. All Rights Reserved.

Canavar dünyasında yer alan Monstropolis şehri insan çocuklarının çığlıklarından gelen enerji ile ayakta durmaktadır. Çocukların yatak odalarının , dolaplarının içlerinden korkunç canavarlar çıkmakta ve çocukları ağlatıp ihtiyaçları olan enerjiyi karşılamaktadırlar. Fakat son günlerde ters giden bir şeyler vardır. Çocuklar eskisi gibi korkmamakta ve canavarlara inanmamaktadır. Ve çocuklar canavarların dünyası için bir toksin olarak görülür. İşler bu konumdayken ; canavarların dünyasına gizlice sızan bir çocuk her şeyi değiştirebilecek mi? Küçük çocuğu fark eden 2 canavarın tepkisi nasıl olacak? Sevimli Canavarlar filmi yaratıcı senaryosu ve komik sahneleri ile sizleri bekliyor.

YIL: 2013

IMDb PUANI: 8,0

6.Denizin Şarkısı (Song of the Sea) 

Animasyon Filmleri Listesi | Ailenizle İzleyebileceğiniz 10 Animasyon

Denizin Şarkısı Saoirse ve abisi Ben’in başından geçen büyülü bir hikayeyi anlatmaktadır. Saoriese ve Ben annelerini Saoirse’nin doğumunda kaybetmişlerdir. İki kardeş babaları ile birlikte deniz fenerinde yaşamaktadırlar;  Ben annesinin ölümünden küçük kız kardeşini sorumlu tutmaktadır ve ona tepkilidir. Küçük Saoirse hiç konuşamamaktadır. Ve bu iki kardeşin başına gelen büyülü olaylar serisi iki kardeşi hem birbirlerine bağlayacak hem de annelerinin ölümünü aydınlatacaktır. Duygu yüklü bir film olan Denizin Şarkısı harika görsellere ve müziklere sahiptir. Çoğu elle boyama olan karakterlerin kendilerine has güzellikleri vardır. Kardeşliğin önemini çok güzel bir şekilde işleyip bizlere anlatmıştır.

  • 2015 yılının Akademi ödüllerinde “En iyi Animasyon” dalında Oscar adayı olmuştu.
YIL: 2014 / IMDb PUANI: 8,1

7.Ejderhanı Nasıl Eğitirsin( How to Train Your Dragon)

Animasyon Filmleri Listesi | Ailenizle İzleyebileceğiniz 10 Animasyon

Evet yanlış duymadınız, ejderhanızı nasıl eğitirsiniz bu filmin hem adı hem de konusu. Vikingler’in yaşadığı Berk Adası’nda tek sorun ada halkına saldıran ejderhalardır. Bu ejderhalar ada halkının yaptığı her şeyi yok edip yiyeceklerini çalmaya çalışırlar ve bu adada yaşayan Vikingler’den, her erkek en az bir ejderhayı yakalamak zorundadır. Kabilenin reisinin oğlu Hıçkıdık da bir tane ejderha yakalamak için yola koyulur, ip fırlatan bir aletle hiç kimsenin görmediği bir ejderha yakalamayı başarır, bu ejderha gecenin öfkesidir.

Yakaladığı ejderhayı öldürmek zorundadır ama bir türlü ejderhayı öldüremez ve ejderhayı özgürleştirir. Ve o andan itibaren aralarında bir dostluk kurulur arkadaşlar bu adada imkansız gibi gözükse de bütün zorlukları aşarak dostluklarını ve ejderhalarla arkadaş olunabileceğini bütün kabileye kanıtlayacaklardır. Gecenin Öfkesi’nin davranışları ve gözleri kedim Leo’ya benzediği için bu filmi ve devam eden serilerini ayrı seviyorum. Bu filmle birlikte keyifli dakikalar sizleri bekliyor. Fragman için Tıklayın

YIL: 2010 / IMDb PUANI: 8,1

8.Ters Yüz (Inside Out)

Animasyon Filmleri Listesi | Ailenizle İzleyebileceğiniz 10 Animasyon
Animasyon Filmleri Listesi

İnsan duygularının yüzeysel olmadığını ve duygularımıza göre vücudumuzda açığa çıkan davranışları inanılmaz bir şekilde bizlere anlatmıştır. Babasının işi nedeni ile taşınmak zorunda olan Riley yeni hayatına alışmaya çalışır. Riley bu durumdayken acaba içindeki duygular ne hissetmektedir? Neşe, Korku, Öfke, Nefret ve Üzüntü bu duyguları nasıl karşılayacaktır? Ve her zaman mutlu olan Riley, neşesine kavuşabilecek midir? Heyecanımızı dorukta bırakan ve duyguları çok güzel analiz eden bu filmi mutlaka izlemelisiniz.

YIL: 2015 / IMDb PUANI: 8,2

9.Yukarı Bak (Up)

Animasyon Filmleri Listesi | Ailenizle İzleyebileceğiniz 10 Animasyon
Animasyon Filmleri Listesi

Yukarı Bak göz yaşlarımıza engel olamayacağımız aynı zamanda gülümsemenin de yüzümüzden hiç eksik olmayacağı harika bir filmdir. İki genç; Ellie ve Carl çocukluklarından itibaren birleri ile vakit geçiren  en iyi arkadaş ve ilerleyen zamanlarda en iyi eş olacaklardır. Ellie çok maceraperesttir ve dünyayı gezip görmek ister. Carl ise duygularını dışa vuramaz. Birbirleri ile anlaşan harika bir çifttirler,  zamanın geçmesi ile birlikte kahramanlarımızdan Ellie’ye veda zamanı gelmiştir. En iyi arkadaşını ve eşini kaybeden Carl, Ellie’nin çocukluk hayalini gerçekleştirmek için sıra dışı bir yol izler ve hikayemiz burada başlar. Her anı heyecan ve duygu dolu bu animasyonu çok seveceksiniz. 

  •  Yukarı Bak, 82. Akademi Ödülleri’nde En İyi Animasyon Filmi ve En İyi Film Müziği ödüllerini kazandı.
YIL: 2009 / IMDb PUANI: 8,2

10.Oyuncak Hikayesi (Toy Story )

Animasyon Filmleri Listesi
Animasyon Filmleri Listesi

Bir çocuğun en iyi arkadaşları tabi ki oyuncaklarıdır ve bu hikayeye bayılacaksınız. Andy oyuncak koleksiyonu yapan ve oyuncaklarına değer veren tatlı bir çocuktur. Andy’nin bilmediği şey; o yokken oyuncaklarının canlanmasıdır. Andy’nin en sevdiği oyuncakları; Şerif Woody, Buzz Işık Yolu, Jessie, Domuz Kumbarası ve Patates Kafasıdır.  Bakalım oyuncak kahramanlarımızı nasıl maceralar bekliyor. Bu film o kadar çok sevildi ki 4 bölümünü soluksuz bir şekilde izleyeceksiniz. 

YIL: 1995 / IMDb PUANI: 8,3

 

Başka kategoriden filmler de izlemeyi düşünürseniz aşağıdaki yazılarımızda önerilerimizi bulabilirsiniz.

En İyi 10 Anime –  Karantinada Eğlenceli Vakit

En İyi Seri Filmleri – Karantinada Vakit Geçirme #Evdekal

Karantinada Film Keyfi – Seyahatseverlere Gezdiren 13 Film #Evdekal

Karantinada Film – Oturduğunuz Yerden Gezdiren Filmler / #Evdekal

Herkese iyi seyirler, sağlıklı günler dilerim ?

Nida Kürşat Arat

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here