Evde Yoga – Karantinada Sağlıklı Kalma #Evdekal

0

Vücudunuzu Rahatlatın – Evde Yoga

Evde kalmamız gereken bu günlerde bilmeden hareketsiz bir yaşama doğru geçiş yapıyoruz aslında. Sıradan gündelik hayatımızdaki süreçlerde yaptığımız hareketlerin kat ve kat azını gerçekleştiriyoruz. Bundan dolayı kas ve iskelet sistemi ağrılarımızın arttığı, kilo alımlarımız yukarı doğru tırmanışa geçtiği bir süreç bu. Bundan dolayı vücudumuzun ihtiyaç duyduğu hareketi evde sağlamanın en güzel yolu Yoga’dan geçmektedir. Karantinada sağlıklı kalmak için Evde Yoga yazım sizler için.

Ayrıca evde çalışanlar için dikkat etmeleri gereken hususlar ile ilgili yazımı da aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

Ofiste / Evde Çalışma Sağlığı Ergonomisi

Bir Yoga salonunda yapmak için söylenecek çok şey var. Eğitmenden kişiselleştirilmiş geri bildirim alırsınız, topluluğunuzdaki diğer Yoga yapanlarla tanışırsınız. Bunların hepsi önemli faydalardır ve göz ardı edilmemeli veya hafife alınmamalıdır.

Ancak bir Yoga salonu yakınında yaşamıyorsanız veya dışarı çıkmaya uygun koşullar yoksa, evde yoga yapmak, sağlığı hayatınıza sorunsuz bir şekilde almanıza yardımcı olabilir. Örneğin, belirli bir ders saatini beklemek veya bir saatlik bir oturuma katılmak zorunda değilsiniz; bir çanta toplamanız, bir salona gitmeniz ya da diğer yogacılarla konuşmak için fazladan zaman harcamanız gerekmez.

Evde Yoga
Evde Yoga

Evde Yoga İçin Nelere İhtiyaç Duyarsınız?

Aslında yoga yapmak için kendi bedeninizden başka bir şeye ihtiyacınız yoktur. Bununla birlikte, gerçekten kullanmaktan hoşlandığınız ekipmanlara sahip olmak, evinizde sürekli bir yoga yapmaya teşvik eden “alan” ve atmosfer yaratmanıza yardımcı olabilir.

Ayrıca, güzel bir yoga matına ve birkaç egzersize yatırım yapmak iyi niyetlerinizi takip etmeye ve evde yoga için harcadığınız maliyeti çıkartmaya zorunda olduğunuz hissini sağlayabilir.

Tabii ki, Yoga Matı için seçim yapabileceğiniz yüzlerce marka ve stil var. Bu da yeni başlayacak birisine fazla gelebilir. En yüksek maliyetli öğeniz muhtemelen yoga matınız olacaktır. Yüksek kaliteli bir paspas için 1000 TL ila 2200 TL arasında bir ödeme gerekebilir. Küresel spor mağazalarından 150 TL civarı bir ücrete alacağınız Yoga Matları da işinizi bir hayli görecektir.

Evde Yoga - Karantinada Sağlıklı Kalma #Evdekal
Evde Yoga

Nerede Yapacağınızı Seçin

Yoga yapmak için çok fazla ekipmana ihtiyacınız olmadığı gibi çok fazla alana da ihtiyacınız yok. Ancak bu alanınızı ciddiye almamanız gerektiği anlamına gelmez. Yoga için en güzel alan dağınıklıktan uzak bir alandır. Bu bir yatak odası, bodrum katı veya oturma odası alanı olabilir. Uygulama sırasında rahatsız edilmeyeceğiniz bir oda bulmaya çalışın.

Seçtiğiniz alanın yoga için tasarlandığını hissetmek insanı en fazla motive eden şeylerden birisidir. Bu yüzden eğer yapabiliyorsanız başka bir şey yapmadığınız bir köşe veya oda seçin.

Son olarak, bir ders akışı yapmayı veya Youtube videosu izlemeyi planlıyorsanız uygun teknolojiye erişmeniz gerekir. Bir telefon, bilgisayar veya tablette sayısız videoya ulaşabilirsiniz. Bu yüzden internet bağlantınız olduğu sürece teknoloji genellikle az yer veya kurulum gerektirir.

Kendinize Uygun Eğitmeni Bulun

İyi bir yoga programını çevrimiçi yayınlama konusunda binlerce seçenek var. herbir video size çok çeşitli yoga dersleri vermekte. Bu şekilde farklı yoga stilleri uygulayabilir ve hangileri size uygun karar verebilirsiniz.

Bu özellikle yogaya yeni başlayanlar için önemlidir, çünkü tüm sınıflar, eğitmenler veya yoga stilleri birbirine benzemez. “Akışınızı bulmak” ve düzenli bir uygulamaya yerleşmek için birkaç girişimde bulunabilirsiniz.

Evde Yoga
Evde Yoga

Evde Yoga Zamanınızı Planlayın

Evde Yoga yapmanın en güzel tarafı belirli bir ders programı veya uygulama süresiyle sınırlı kalmamanızdır. Yoga’nızı her gün aynı saatte yapmak zorunda değilsiniz, ancak yoga’nızı düzenli yapmanız faydalı olacaktır.

Yoga’ya başlayıp yapmak için acele etmeyin. unutmayın ki yogada aceleye yer yoktur. İster 15 dakika ister 90 dakika olsun her egzersizin ne kadar süreceği size kalmış. Ancak yeni başlayanların 35 ila 45 dakika hedeflemesini birçok eğitmen önermektedir. Bu süre sizi çok yormadan egzersizlere alışmanızı sağlar ve aynı zamanda istikrarlı bir alışkanlık geliştirmenize yardımcı olur.

Youtube’dan yerli yabancı bir çok Yoga eğitimi videosuna ulaşabileceğiniz gibi sizlere birkaç kişinin Youtube kanalı linkini aşağıda vermek isterim.

Elvin Levinler

Cihangir Yoga

Çetin Çetintaş

Yoga With Adriene

Bu da bizim Youtube Kanalımız. 🙂

Reshontheway

Hepinize sağlıklı günler….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here