Karantinada Kendin Yap – DIY(Do It Yourself) Projeleri

0

Karantinada Kendin Yap, Yaşam Alanını Değiştir

Doğayı korumamız gerektiğini her gün yeni bir olayla daha da farkına vardığımız şu günlerde hem geri dönüşüme hem de ev ekonomisine katkısıyla kendin yap projeleri – DIY küçük ama etkisi büyük dokunuşlardan oluyor.

Hepimizin evinde mutlaka değiştirmek istediği şeyler vardır. Bunun yanından mutlaka artık kullanmadığı, ekonomik ya da işlevsel ömrünü tamamlamış eşyalar, malzemeler de vardır. İşte bu ikisi birleştiğinde ortaya güzel ürünler çıkıyor. Evde oturduğumuz şu günlerde kendi kendinize veya çocuklarınızla vakit geçirmek için eğlenceli ve rahatlatıcı bir aktivite olduğunu da söylemeden geçemem. Evde çok vakit geçirdiğimiz şu günlerde yaşama alanımızı biraz değiştirmek herkese iyi gelecektir.

Oldukça basit ama tatlı ve yaşam alanlarınızda değişiklik yaratan bazı Kendin Yap – DIY projelerini sizin için sıraladım. Keyifli okumalar 🙂

Sarkıt Saksılar

Son zamanlar oldukça moda olan makrome ipinden yapılan dekorasyon ürünlerine eminim siz de rastlıyorsunuzdur. Yine evinizdeki makrome ipinden veya kendi zevkinize göre kullanmak isteyeceğiniz farklı renkte bir ipten odanızın, balkonunuzun havasını tamamen değiştirecek sarkıt saksılar yapabilirsiniz.

Yapımı için tıklayınız.

Karantinada Kendin Yap - DIY(Do It Yourself) Projeleri
Sarkıt Saksılar – Karantinada Kendin Yap – Kaynak

Duvar Süsü Tabaklar – Karantinada Kendin Yap

Evinizde takımı bozulan ve tek kalmış ya da artık kullanmaktan pek de zevk almadığınız tabaklarınız, suplalarınız varsa eğer bu değişim tam size göre demektir. Hatta dilerseniz beyaz porselen veya seramik tabaklara posca kalemler ile kendi tasarımlarınızı da yapabilirsiniz.

Mutfağınızda veya salonunuzda bu tabakları duvarınıza asarak çok eskilerden büyüklerimizin yaptığı gibi ama bugünlerde yine çok moda olan dekorasyon çalışmaları yapabilirsiniz. Bana kalırsa da duvar süsü tabaklar hem çok şık hem de enerjik!

Yapımı için ise yapı marketlerde olan basit askı aparatı yeterli oluyor.

Duvar Süsü Tabaklar - Karantinada Kendin Yap
Duvar Süsü Tabaklar – Karantinada Kendin Yap – Kaynak

Mantardan Ürünler

Eğer şarap tükettiğiniz bir içki ise mantarlarını çöpe atmayıp bir süre biriktirirseniz mutfağınızda veya salonunuzda çok hoş duracak bir kaşıklık, nihale ve saksı için ilk adımı atmış olursunuz. Diğer malzemeler ise boş bir konserve kutusu ve silikon. Bazen her şey ne kadar da kolay 🙂

Kaşıklık yapımı için tıklayınız.

Mantardan Kaşıklık - Karantinada Kendin Yap
Mantardan Kaşıklık – Kaynak

Abajur Şeklinde Mumluklar – Karantinada Kendin Yap

Evinizdeki kadehleri kullanarak kendi odanız, çocuğunuzun odası veya salonunuz için abajur görünümlü mumluklar yaratabilirsiniz. Bence elinizdeki basit malzemeler ile yapılabilecek en güzel kendin yap projelerinden biri bu. Renkli veya desenli ince kağıt veya kartonlar ile istediğiniz zaman değiştirebileceğiniz mumluklarınızı yapmak çok kolay.

Karantinada Kendin Yap - DIY(Do It Yourself) Projeleri
Abajur Şeklinde Mumlukların Yapımı – Kaynak
Karantinada Kendin Yap - DIY(Do It Yourself) Projeleri
Abajur Görünümlü Mumluklar – Kaynak 

Ponpon Paspaslar

Banyo veya çocuk yatak odaları için yapılabilecek en tatlı ürünlerden biri bu renkli paspaslar. Eğer evinizde yarım kalmış yünleriniz varsa dilediğiniz renkte bir araya getirerek, mevcut dekorasyonunuzla da uyumlu harika paspaslar yapabilirsiniz. Gerçekten hem çok şık duruyor hem de etkileyici bir görüntüsü var. Çocuğunuz da varsa eğer bu onu fazlasıyla mutlu edecektir diye düşünüyorum.

Ponpon Paspas - Karantinada Kendin Yap
Ponpon Paspas – Kaynak

Kendi zevkinize, evinizin durumuna, ilgi alanlarınıza ve en önemlisi mevcut durumda elinizdeki malzemelere göre yapabileceğiniz birbirinden çeşitli, güzel ve kullanışlı kendin yap projeleri var. Pinterest bu konuda derya deniz, haberiniz olsun 🙂 Vakit geçirmek için de daha önce belirttiğim gibi birebir. Özellikle bu tür şeylerle uğraşmayı sevenler için bir çeşit meditasyon gibi aslında.

Evde kal dediğimiz şu günlerde yapabileceğimiz diğer şeyler için ise aşağıdaki yazılarımıza da mutlaka bakmanızı öneririm.

Diğer yazılarım için buraya,  Instagram hesabım için ise buraya bakabilirsiniz.

Yolunuz hep açık olsun, sağlıklı günler, sevgiler..

Ezgi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here