Barselona Gezi Notları | Barselona’yı Yerlisi Gibi Gezmek

Barselona Gezi Notları | Barselona’yı Yerlisi Gibi Gezmek

Az zamanım var, mideme çok düşkünüm, tam bir keyif insanıyım ama para harcamayı da sevmem diyorsanız doğru yerdesiniz. Barselona Gezi Notları yazımızda Barselona’yı yerlisi gibi gezmeniz için tavsiyeler vereceğim.

Barselona Gezi Notları | Barselona'yı Yerlisi Gibi Gezmek
Barselona Gezi Notları | Barselona’yı Yerlisi Gibi Gezmek

Avrupa ülkemize yakın olduğundan mıdır bilmem ama uzun süreli ziyarette bulunma fikri bana hep yabancı gelir bu sebeple özellikle bir şehri anlamak ve orada yaşıyor hissine kapılmak için kısa süreli ve alışılmışın dışında gezmeyi çok severim.

Bugün sizlere bende hayranlık uyandıran Barselona’yı kendi gözümden anlatacağım. Şehir herkesin hemfikir olduğu ve sizlerin Barselona etiketlerinde gördüğünüz üzere keskin, kendine has mimari anlayışı ve Gaudi’nin mirasları ile başlı başına yürüyen bir müze. Ben bu güzel şehri keşfetmek için kendime 4 gün verdim. Gitmeden önce daha önce orada yaşamış ve ünlü futbolculara tercümanlık yapmış arkadaşımdan da tavsiyeler alıp notlarımın arasına ekledim.

Nerede ne yemeliydim, nasıl gezmeliydim bir Barselonalı günlük yaşamında ne yapardı hepsini bilmeliydim.

Başlamadan önce İspanya’da Yaşamak İsteyenler için Barselona’da yaşayan arkadaşımızla yaptığımız Yaşam ve Çalışma Sohbetini de izlemenizi öneririz.

Barselona’yı Keşfetmeye Başlayalım

  • Otel, yerleşim işlerim bittikten sonra kendimi güzel sokaklarda yürümeye bıraktım. Otelin yakınlarında ünlü meyve pazarı La Boqueria Mercat olduğu için 4 gün boyunca daha önce hiç tatmadığım egzotik meyvelerin ve süper güzel tatlıların keyfini çıkardım.

  • Şunu söylemeliyim her turistin yaptığı gibi, Gaudi’nin eserlerini tabi ki ziyaret ettim, ünlü meydanları, müzeleri ve stadyumu gezdim ama sizlere bunlardan bahsetmeyeceğim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.