İçimdeki Çocuk – Hayal Gücünüzü Zorlayabilecek Sergi

0

İçimdeki Çocuk

Yine bir sergi yazısı ile karşınızdayım ama bu diğerlerinden birazcık farklı. Şimdi hafiften hepinizde azıcık bile olsa merak uyandırabildiysem size serginin amacını, konusunu anlatmadan önce birkaç bilgi vermek istiyorum İçimdeki Çocuk sergisiyle alakalı.

İçimdeki çocuk

Ben bu yazıda gereğinden fazla sayıda ve detaylı fotoğraf koyacağım çünkü bu sergi 10 kasım 2019 tarihinde artık ziyaret edilemez olacak ve ben bu sergiyi merak edenler için 1 yıl sonra bile baksa serginin amacını düşünüp tıpkı sergide oda oda gezer gibi detaylarda kaybolabilmesi için bir anı bırakmak istiyorum. Şimdiden içimdeki çocuk sergisini keyifli gezmeler veya okumalar…?

Bildiğim yalanları dinlerken ben
Anlat sen seversin yalanı

Öncelikle size bu güzel içimdeki çocuk sergisine nasıl gidilir bundan bahsedeyim. Ben Anadolu yakasında oturduğumdan o taraftan götüreceğim ? herhangi bir Marmaray hattına binip Üsküdar durağında inmeniz gerekiyor. Daha sonra otobüs durağına kadar yürüdükten sonra Ümraniye tarafına doğru 9ÜD/11ÜS/11L/12A/11ST/11C/11Ü/11Y/11T/11M bu otobüslerden herhangi birine atlayıp Kuruçeşme de inmeniz gerekiyor oradan sonra da 10 dakika yürüme mesafesi var. Vee hedefinize ulaştınız. ?

İçimdeki Çocuk

16. İstanbul Bienali boyunca Ömer M. Koç koleksiyonuna ait birbirinden güzel eserler Kuzguncuk’taki Bağlarbaşı Korusu (Yani Nakkaştepe`de ) içinde bulunan Abdülmecid Efendi Köşkünde sergilenecek. Zaten köşk o kadar güzel ki sergiden sıkılırsanız (ki bence bu pek mümkün değil. ) oturup sadece Osmanlının son yapıtlarından olan bu köşkü de izleyebilirsiniz. ?

Hopppaa- İçimdeki Çocuk

Gelelim şimdi benim birkaç gözlemime, birçok insanın çocukları ile geldiği bu sergi de çocukların hepsinin mutlu olabileceğini düşünmüyorum. Çünkü sergide birden fazla canlı olmayan ama insana benzeyen eserler bulunuyordu ve doldurulmuş hayvan bulunması da hayvan dostu birisinin görüp üzülmemesi elden değil. Fakat bu kısım bir üst katta olduğu için çocuklarınızla sadece bahçe ve 1. Katta bulunan eserlerle de yeterince güzel vakit geçireceğinize eminim!

İçimdeki Çocuk

Umarım fotoğraflar bile eğlenmenize ve içinizde gitmek için küçük kıpırtılara yol açmıştır. Müze kapanmadan gitmenizi şiddetle tavsiye ederim!

Detaylı bilgi: Detaylı bilgi için tıklayın

İstanbul’da Görülmesi Gereken 10 Müze

İyi eğlenceler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here