Madrid Çıkışlı Turlar : Bask, Aragon ve Katalonya Rotası

0

Madrid çıkışlı turlar yazımızda İspanya Gezi Rehberine farklı bir soluk getirerek İber yarımadasına, Madrid‘e gidenlerin mutlaka yapmaları gereken gezi rotalarını paylaşacağız. Bu yazı serimizin ilk bölümü, bu turlardan ilki olan Bask, Aragon ve Katolonya bölgelerini içermektedir.

Nasıl gitmeli?

İstanbul’dan hergün defalarca uçuş olan Madrid’e gelerek burdan araba kiralayabilirsiniz. Bu sayede hem yol üstündeki güzellikleri keşfetme fırsatınız olur hem de daha uygun fiyatlı uçak bileti bulabilirsiniz.

Özellikle en az 2 en çok 6 kişi olan grupların böyle bir geziyi araba kiralayarak yapmasını öneririm. Ben ve arkadaşlarım Madrid’e indiğimizde arabamızı kurumsal bir firmadan kiralamıştık. Bu sayede vakit, para ve konfor kaybetmedik. Yani başımız ağrımadı. Yurtdışında araba kiralama konusundaki yazımdan nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bilgiye ulaşabilmeniz için linkini aşağıda paylaşıyorum.

Yurtdışında Araba Kiralama

Madrid Çıkışlı Turlar : Bask, Aragon ve Katalonya Rotası

Madrid Çıkışlı Turlar : Bask, Aragon ve Katalonya RotasıRota: Madrid – Burgos – Bilbao – Olite – Zaragoza – Girona – Barselona – Tarragona – Valensiya – Madrid

Madrid Çıkışlı Turlar : Bask, Aragon ve Katalonya Rotası

  • Güzergah Uzunluğu: 1948 Km
  • Durmadan Sürüş süresi: 20 Saat
  • Ortalama gezi süresi: 9 – 12 Gün

Madrid – Burgos: 250 Km

Madrid Çıkışlı Turlar : Bask, Aragon ve Katalonya Rotasıİstanbul’dan Madrid‘e yaptığımız uçuş sonucunda Madrid Barajas Havalimanı’na iniyoruz. Önceden kurumsal bir firmadan rezerve ettiğimiz aracımızı kiralayıp navigasyonumuzu açıp yola Castilla – Leon bölgesinin Burgos şehrine varıyoruz.

Dünyaca ünlü bu tarihi kentte Arco de Santa María kapısından geçmeden Katedraline uğramadan gitmeyin.

Burgos – Bilbao: 160 Km

Madrid Çıkışlı Turlar : Bask, Aragon ve Katalonya RotasıYaklaşık 2 satlik bir yolculuktan sonra Bask eyaletinin başkenti olan Bilbao‘ya varıyoruz. Bu güzel Bask şehrine gelip Guggenheim Müzesi‘ni görmeden, Bask kültürünü hissetmeden dönmeyin.

Bilbao – Olite: 200 Km

Madrid Çıkışlı Turlar : Bask, Aragon ve Katalonya Rotasıİspanya‘nın kuzeyinde bulunana Navarre Eyaletine bağlı bu küçük şehir sizleri tarihi dokusu ile kendine çekecektir. Olite ile ilgili yazımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

İspanya’nin Kale Şehri OLİTE / Olite Gezi Rehberi

Olite – Zaragoza: 137 Km

Madrid Çıkışlı Turlar : Bask, Aragon ve Katalonya Rotası

Aragon bölgesinin merkezi olan Zaragoza sizleri tam anlamı ile büyüleyecektir. Buraya gidip Bakire Piilar Bazilikası’nı gezmeden, Endülüs Emevileri döneminden kalma şehir surlarını görmeden dönmeyin.

Zaragoza – Girona: 390 Km

Madrid Çıkışlı Turlar : Bask, Aragon ve Katalonya Rotası

Dünyayı kasıp kavuran Game of Thrones dizisinin çekildiği yerlerden birisi de Girona‘dır. Bu şehir Barselona’ya yakın olduğu için, Barselona‘yı ziyarete gelenlerin muhakkak uğramasını tavsiye ederim. Ayrıca Girona ile ilgili bilgiyi aşağıdaki linkteki yazımızdan bulabilirsiniz.

Game Of Thrones’un Çekildiği ve İspanya’nın Renkli Şehri Girona

Girona – Barselona: 103 Km

Madrid Çıkışlı Turlar : Bask, Aragon ve Katalonya Rotası

Barselona, Akdeniz‘in ve dünyanın sayılı şehirlerinden birisidir. Bu şehri anlatmaya ne vakit ne de sayfalar yeter. Zira Barselona ile ilgili internette yüzlerce yazı ve bilgi bulabilirsiniz.

Barselona – Tarragona: 100 Km

Madrid Çıkışlı Turlar : Bask, Aragon ve Katalonya Rotasıİspanya‘nın bu pek bilinmeyen şehrine uğramadan Barselona‘dan, Valesiya‘ya doğru yola çıkmayın. Bu şehirde özellikle Katalanların “Concurs de Castells” dedikleri bizim ise insan kuleleri olarak bildiğimiz meşhur festivallerine ziyaretinizi denk getirin.

Tarragona – Valensiya: 260 Km

Madrid Çıkışlı Turlar : Bask, Aragon ve Katalonya Rotasıİspanya‘nın bir başka güzel şehri olan Valensiya‘da kendinizi hem tarih hem de modern çağda hissedeceksiniz. Zira Modern mimarili yapıları ile beraber tarihi bir çok binaya evsahipliği yapmaktadır. İtalya dışında pek göremeyeceğiniz derece güzel freskli bir tavana evsahipliği yapan katedrali ziyaret etmeyi unutmayın.

Valensiya – Madrid: 355 Km

Madrid Çıkışlı Turlar : Bask, Aragon ve Katalonya RotasıGüzel akdeniz kıyısını bırakıp İberya‘nın ortasındaki başkent Madrid‘e dönerek gezimizin sonuna geliyoruz.

Okuduğunuz için teşekkürler ve iyi gezmeler. İspanya Gezi, İspanya Gezi, İspanya Gezi, İspanya Gezi, İspanya Gezi, İspanya Gezi, İspanya Gezi, İspanya Gezi, 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here