Floral Cafeler | Dünya Çapında 15 Popüler Mekan Önerisi

0

FLORAL CAFELER

YENİ NESİL BİR KONSEPT

 

Floral Cafeler
F’roses Floral Cafe

Küçükken en sevdiğiniz masal hangisiydi? Ben hep kendimi Alice olarak hayal eder, harikalar diyarını elbet bir gün keşfedeceğimi düşünürdüm. Büyüdüm, ama hayallerim hiç değişmedi benim. Bu süreçte, harikalar diyarının insanın karşısına sadece bir kere değil, istediği her zaman çıkabileceğini öğrendim. Nam-ı diğer çiçek temalı cafeler olan Floral Cafe‘ler şu sıralar çok popüler. Ülkemizde İstanbul ve Ankara başta olmak üzere bir anda sayıları çok fazla arttı. Sizin şehrinizde de bu konsepte cafeler var ise sosyal medya hesabım üzerinden bana iletmeniz durumunda listemize ekleyebiliriz ✔

Ben de uzun zamandır evime çok yakın olan F’roses‘i merak ediyordum. Haftasonu da havanın güzelliğini fırsat bilerek hemen Arnavutköy yokuşunun sonunda sağ tarafta ara sokakta bulunan bu minik ama inanılmaz tatlı mekana attım kendimi.

DİKKAT ÇEKEN FLORAL CAFELER – TÜM DÜNYA

View this post on Instagram

➖ENGLISH🔚📝 🌸Küçükken en sevdiğiniz masal hangisiydi? Ben hep kendimi Alice olarak hayal eder, harikalar diyarını elbet bir gün keşfedeceğimi düşünürdüm 🌸Büyüdüm, ama hayallerim hiç değişmedi benim. Bu süreçte, harikalar diyarının insanın karşısına sadece bir kere değil, istediği her zaman çıkabileceğini öğrendim 🌸Nam-ı diğer çiçek temalı cafeler olan floral cafeler şu sıralar çok popüler. Ben de uzun zamandır gitmeyi çok istediğim F’roses için çok güzel duyumlar almıştım 🌸Cumartesi günü de havanın güzelliğini fırsat bilip hemen Arnavutköy yokuşundan aşağı saldım kendimi 🌸Sizin haftasonunuz nasıl geçti? Umarım yeni haftaya enerji depolayabilmişsinizdir! ——————————————————————————————— 🌸What was your favorite fairytale when you were young? 🌸I always imagined myself as Alice, and I thought I would discover the realm of wonderland one day 🌸I grew up, but my dreams have never changed. In this process, I have learned that the land of wonderland can come up against people not only once, but every time they want 🌸Flower-themed cafes in other words Floral Cafes are very popular nowadays 🌸I've heard very good comments about F’roses, which I wanted to go for a long time. As a result, with the beautiful weather on Saturday, I had the chance to finally visit 🌸How was your weekend? I hope you saved energy for the new week! ——————————————————————————————— #mondaymotivation #traveller #travelblogger #travelbloggers #livingeurope #floralcafe #birgezginesor ——————————————————————————————— #bugününöyküsü

A post shared by Hey its SERA 💫 (@piecesofsera) on

Mekanla ilgili deneyimimi paylaşmadan önce bu konseptte bildiğim cafelerin listesini paylaşmak istiyorum :

İstanbul – Floral Cafeler

F’roses – Arnavutköy
Emilia Cafe – Suadiye
Linden Patisserie – Nişantaşı
Date Patisserie – Nişantaşı
Pate Patisserie – Ortaköy
Misk – Emirgan

Ankara’da Bulunan | Floral Cafeler

EMA Floral Cafe

Adana | Floral Cafeler

Bottabloom – Seyhan

Dubai | Floral Cafeler

Chapter One Floral Cafe

Londra | Floral Cafeler

Elan Cafe
Peggy Porschen Cakes
Fait – Maison
Feya
Aubanine Restaurant – Selfridges

Lizbon | Floral Cafeler

Amelia

Mexico City | Floral Cafeler

Isabella Cafe

– SIRA DENEYİMLERDE –

Daha içeriye girmeden yüzümde oluşan gülümseme, mekanın tahmin ettiğimden de küçük olduğunu görünce biraz düşmedi değil ancak sabah saatlerinde gittiğim için çok sıra beklememe gerek kalmadan içerideki en güzel masayı kaptım.

Daha biz oturduktan yarım saat sonra cafenin önünde kuyruk oluşmaya başladı. Bu sebeple haftasonları öğleden sonra gitmek pek akıl karı olmayabilir. Hatta mümkünse hafta arası bile tercih edilmeli diyebilirim.

Aman dikkat, cafe kısmı Pazartesi günleri kapalı. Diğer günler ise 09:00 – 20:00 arası hizmet veriyor.

Öncelikle söylemem gerekiyor ki, çalışanları inanılmaz tatlı insanlar. Mekanın neresinde nasıl fotoğraf çekilebileceğinizden, menüde hangi içecek veya tatlı popüler, ne kadar sıra beklemeniz gerekiyor, bir şeye ihtiyacınız var mı sürekli iletişim halindeler. Bu durum hiç de rahatsız edici değil, aksine kendinizi değerli hissetmenizi sağlayan bir durum bence.

Menü’den Seçmeler (2020 Fiyatları)

Gelelim deneme fırsatı bulduklarımıza. Fiyat/miktar dengesi çok iyi diyemeyeceğim.

 • Neden mi? Çünkü :
  • Küçücük bir pastanın 35tl gibi bir fiyatı var.
 • Mesela hangisi?
  • Frambuaz Dolgulu Makaron Pasta
  • Tadı nasıl mı? Bayıldım!
  • Ama ikinci defa yer miyim bilemiyorum.
 • İçecek tercihimiz ne oldu?
  • Rose Latte gül aromasını sevenler için içimi hafif ve oldukça keyif verici.
  • Klasik Türk Kahvesi yanında da su vermemelerinin nedenini hala anlamış değilim ki fiyatı da 14tl iken bu durum pek hoş olmuyor.
  • Pancarlı Latte toz pembe rengini pancardan alıyor. Farklı bir alternatif olarak denebilir.
 • Hep tatlı mı tercih edilmeli?
  •  Tuzlu olarak ise bizim gözümüze Kiche çarptı. Deneyenlerden duyduğumuz kadarıyla güzel bir alternatif olarak tercih edilebilir.

Kısacası keyifli bir ortamda ister tek başına ister sevdiklerinle farklı bir tat farklı bir ortam arayışın var ise klasikten çıkıp konsept cafelere bir göz atabilirsin derim ben.

Hazır da popüler olmaya başlamışken neden Floral Cafe‘lerden başlamayasın?

Aklına takılan veya sormak istediğin herhangi bir konu varsa, bana her zaman her konuda instagram üzerinden ulaşabilirsin!

Diğer yazılarımı merak edersen buradan hepsine göz atabilirsin.

Umarım keyifle okumuşsundur 🙂

Sevgiler!

Sera

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here