Resmi Tatil Günleri 2019 – Minimum izin, Maksimum Gezi

0

Resmi Tatiller En Sevdiğim!

2018 yılının bitmesine 2 aycık kalmışken önümüzü görebilmek adına bir sonraki senenin planlarını şimdiden yapmaya başladım. Ben her sene bu zamanlar bir sonraki senenin tüm planlarını neredeyse tamamlamış olurum, bu sene biraz geç bile kaldım diyebiliriz. Bu yüzden aldım elime 2019 yıllık takvimi, sıraladım resmi tatilleri ve başladım plan yapmaya.

Peki siz hiç mi merak etmiyorsunuz seneye beyaz yakalılar için altın değerinde bu resmi tatilleri birleştirerek kaç tatil çıkarabiliriz kendimize diye?

Soruyu hemen yanıtlayayım:

01 Ocak 2019 – Salı 

29-30 Aralık’ın Cumartesi-Pazar gününe denk gelmesi ve 31 Aralık‘ın da pazartesi yarım gün olması ile beraber sadece yarım gün izin kullanarak 4 gün çok güzel bir yeni yıl hazırlığı yapabilirsin. Önerim tabi ki Noel pazarlarının olduğu şehirler. Bu şehirler hangileri merak edersen Avrupa’da Noel Ruhunu En İyi Yansıtan Şehirler – En İyi Noel Pazarları yazımızı okuyabilirsin. Ancak zaman azaldı, bence elini çabuk tutmalısın!

23 Nisan 2019 – Salı 

Haftasonu ile birleşen resmi tatiller en sevdiğim! 20-21 Nisan haftasonuna denk geliyor, 22 Nisan için 1 günlük izin kullanarak toplamda yine 4 günlük bir bahara hoşgeldin tatili planlayabilirsin. 4 günde çoğu Avrupa ülkesini gezebileceğin için, bence koş hemen biletini al!

04 – 07 Haziran 2019 – (Salı-Cuma) / Ramazan Bayramı

Bayramlarda tabiki gönlümüz her zaman ailemizle beraber olmaktan yana ancak iş hayatından biraz olsun uzaklaşabilmek adına resmi tatiller hepimiz için artık bir kaçış haline geldi.

Tabi ki aile büyüklerimizi ziyarete gidebilir, veya aile büyüklerimizi de alarak bir tatil planı yapabiliriz. Her durumda, Ramazan Bayramı için, kullanabileceğiniz izin sayısına göre güzel bir tatil seçeneği diyebiliriz.

Hiç izin kullanmazsak;

4 Haziran Arife günü yarım gün olarak başlayarak 10 Haziran Pazartesi iş başı yapsanız bile 5 buçuk gün tatil yapabilirsiniz.

1,5 gün izin kullanırsak;

1 Haziran‘dan itibaren 10 gün tatil keyfi sizi bekliyor!

10 – 14 Ağustos 2019 – (C.tesi-Çarşamba) / Kurban Bayramı 

Aynı şekilde Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi yine kullanabileceğiniz izinlerinize göre izinsiz olarak 5 gün ile 9 gün arasında bir tatil fırsatı bulunuyor. 15-16 Ağustos tarihleri için 2 gün izin kullanmanız durumunda bir anda 9 günlük bir tatil fırsatı yaratabilirsiniz. Bu durumda uzun bir deniz tatili veya uzak bir yurt dışı tatili planı için bütçe konusunda zorlanmamak adına şimdiden karar vermek gerekiyor.

30 Ağustos 2019 – Cuma / Zafer Bayramı

Hiç izin kullanmadan uzun haftasonu diye adlandırdığımız tatiller benim favorim ki zaten bence Cuma günü de haftasonu sayılabilir?

Bu durum, daha kısa vadede planlayabileceğiniz yurt içi bir seyahat alternatifi için uygun gibi gözüküyor. Ancak tabiki vizesiz yakın ülkeleri de değerlendirebilirsiniz. 3 günlük nur topu gibi tatiliniz hayırlı olsun efendim!

Yurt içi gezi rehberlerimizin listesine buradan ulaşabilirken, vizesiz seyahat edebileceğin ülkeler listesine de buradan ulaşabilirsin.

28 – 29 Ekim 2019 – (Pazartesi-Salı) / Cumhuriyet Bayramı 

Pazartesi yarım gün izin alarak yine 4 günlük güzel bir tatil fırsatı yaratabileceğimiz belki de güzel havalar kapsamında değerlendirilebilecek son tatil olarak şahane bir fırsat bence.

Özetlersek; hiç izin kullanmadan hafta sonlarını da saydığınızda toplamda 115 gün tatilimiz var. İzinlerle beraber birleştirmeleri yaptığımızda yılın yarısını yatarak ve gezerek geçirebiliriz bence!

Bol gezmeli, bol eğlenmeli, bol dinlenmeli şahane bir yıl olsun 🙂 resmi tatil günleri 2019, resmi tatil günleri 2019, resmi tatil günleri 2019

Yazımı okudun ama aklında sormak istediğin sorular mı var? Bana sosyal medya üzerinden ulaşabilir veya yorum kısmından sorularına yanıt bulmayı deneyebilirsin! 

Umarım bu bilgiler sana seyahat etmek için bir neden olur.

Sevgilerle!

Sera

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here