Netflix Dizi Önerileri – En Sevilen 10 Netflix Dizisi

0

En Sevilen 10 Netflix Dizisi – Netflix Dizi Önerileri

Bu yazımda sizlere en en sevdiğim ve  Netflix’te kolaylıkla izleyebileceğiniz  dizilerden bahsetmek istiyorum. Fantastik dünyalar, büyü dünyası, gerçek olabilicek; uzayın en derinliklerinde yaşanan olaylar, hayatın acı ve tatlı yönleri ile harika bir liste bende bıraktığı izlenimler ile sizleri bekliyor. O zaman Netflix Dizi Önerileri yazımızda hangi diziler var ona bakalım…

1.Stranger Things – Netflix Dizi Önerileri

Stringer Things - Netflix Dizi Önerileri
Stringer Things – Netflix Dizi Önerileri

Çocuk dizisi olarak gündeme gelen ve dizinin ilk çıktığı yıllarda Sevgili arkadaşım Damla’nın ısrarları ile izlemeye başladığım ve her bir bölümü, sezonunu bir çırpıda bitirdiğim bitirdiğimde hem hüzünlendiğim hem de gözlerimin parladığı harika bir dizi. 4 yakın arkadaş olan Mike, Dustin, Lucas ve Will maceralı serüveni aralarına ilginç ve süper güçleri olan bir kızın yani Eleven’ın katılması ile çok farklı yollara sürüklenir. Genç arkadaşlarımız bu dünyadan olmayan varlıkları başlarından atmaya ve Dünya’yı kurtarmaya çalışırken, biz büyükleri; yaşadıkları durumun gerçek olduğuna ikna etmeye çabalayacalardır.  Bakalım kahramanlarımızın başına neler gelicek ve yaşadıkları kasabayı , Dünya’yı kurtarmayı başarabilecekler mi?

IMDb Puanı: 8.8

Yaş: 16+

2. Lost in Space

Lost In Space - Netflix Dizi Önerileri
Lost In Space – Netflix Dizi Önerileri

Günümüzden 30 yıl sonra, dünya artık yaşanmaz bir hal almaktadır ve uzayda alternatif bir yaşam alanı aramak için aileler, koloniler halinde uzaya gitmekte ve yaşam fonksiyonları olan bir yerleşim yeri yani yeni bir Dünya arayışı içerisindedirler. Her aile bireyinin birbirinden farklı görevleri vardır ve uzay gemilerinde komuta zinciri hakimdir. Dizimizin ana karakterileri Robinson ailesi ve Robot’tur. Her şey normal bir şekilde devam ederken. Bill’in bir robotun hayatını kurtarması sonrasında yakın arkadaş olmaları nedeni ile işler karışır.

Uzayda hayatta kalmak çok zor birde size düşman olan başka varlıklar ve kendinizi anlatmaya çalıştığınız kendi türünüz işin içine girince kahramanlarımızı bekleyen maceralar mutlu sonla bitebilecek mi ? Aile bağları her şeyin üstesinden gelebilir mi? Dizinin en sevdiğim yanı sahnelerinin ve kostümlerin  çok gerçekçi olması ve 30 yıl sonra bu olayların içersinde kendimizi bulabileceğimiz izlenimini vermesi .  Lost in Space 1965 yılında 3 sezon olarak televizyonlarda yayınlanmıştır. Şu anda izlediğimiz bu dizinin yeni versiyonudur. Şimdiden iyi sehirler…

IMDb Puanı: 7.3

Yaş: 7+

3.Another Life – Netflix Dizi Önerileri

Another Life - Netflix Dizi Önerileri
Another Life – Netflix Dizi Önerileri

Bilim Kurgu tarzında olan bir dizidir. Dünya’ya gelen ve yerleşen tanımlamayan devasa boyuttaki  bir cisim herkesi korkutur. Bu cismin içerisinde ne olduğunu kimse bilemez. Ve iletişim kurma çabaları cevapsız  kalır, dost mu yoksa düşman mı olduklarını anlamak çok güçtür ve bu yabancı cismin hangi gezegenden geldiğini araştırmak için uzaya bir ekip gönderilir. Her bir sahnesini soluk almadan izleyeceğiniz macera ve korku dolu anlar sizleri bekliyor. Bilim kurgu severlerin kesinlikle izlemesi gereken harika bir dizi.

IMDb Puanı: 4.9

Yaş: 16+

4.Anne with an “E”

Netflix Dizi Önerileri - En Sevilen 10 Netflix Dizisi
Anne with an E- Netflix Dizi Önerileri

Ben çocukken anime tarzında bir çizgi film vardı adıda Anne’di bu anime dizide öksüz kalan turuncu saçlı ve saçları iki örgülü olan bir kızın yaşantısı anlatılırdı. Ormanda kurduğu ev ve yaşantısı beni çok etkilemişti ve bende Anne gibi bir Dünya kurdum kendime, herkesten topladığım ve heryerden bulduğum minicik eşyalardan kurduğum  bir dünya , bu dünyada yemek yapabiliyor, kitap okuyup yazılar yazıyor ve oyuncaklarıma çay partisi verebiliyordum ve yıllarca oynadım kurduğum o Dünya’da , zaman geçtikçe ve büyüdükçe herşey hatıramda kaldı ve yıllar sonra Netflix’in Anne dizi ile hatıralarım tekrar hayat buldu…

Gözlerim bir an dolu yüzüm gülümseme içerisinde izlemeye başladım bu diziyi ve uçsuz bucaksız hayaller dünyasına daldım ve dedim ki keşke çocuk olduğum o döneme geri dönsem ve Anne’in bana ilham verdiği o Dünya’ya koşa koşa kavuşsam. Anne dizisi aslında Amerika’da yazılan ve her yaşa hitap eden bir roman serisidir ve kahramanımız Anne’in başından geçen olayları anlatmaktadır. İçinizin sıcacık yapacak  ve unuttuğumuz güzel duygularla mutlu olmak isterseniz bu dizi tam size göre.

IMDb Puanı: 8.6

Yaş: 13+

5. Virgin River – Netflix Dizi Önerileri

Virgin River - Netflix Dizi Önerileri
Virgin River – Netflix Dizi Önerileri

Yakın zamanda yayına giren ve 10 bölümden oluşan bu dizi Virgin River adında bir kasabada yaşayan insanların yaşantısını anlatmaktadır. Başından kötü olaylar geçen bir kadının kasabaya taşınması ile hikaye başlar ve olaylar birbirini takip ederek sürükleyici bir hal alır. İnsan ilişkilerini oldukça iyi yansıtan sıcak ve hoş bir American dizisidir. Ve yakında ikinci  sezonu bizlerle…

IMDb Puanı: 7.5

Yaş: 13+

6. After Life

After Life - Netflix Dizi Önerileri
After Life – Netflix Dizi Önerileri

İngiltere’de yaşayan bir adam eşini kaybeder ve hayat onun için yeniden başlamıştır. 25 yıl boyunca sevip, gözünüm içine baktığı ve her an aşık olduğu insan onunla değildir. Ve ne yapacağını bilemez bir haldedir. Dizinin baş karakteri acaba yaşamda hangi yolu seçicek ? Yer yer güldüren yer yer hüzünlendiren bu dizi tamda biz yetişkinlere göre. Sevdiğimiz herkesle her anın kıymetini bilip yaşamamız en önemlisi .

IMDb Puanı: 8.4

Yaş: 18+

7. La Casa De Papel

La Casa De Papel - Netflix Dizi Önerileri
La Casa De Papel – Netflix Dizi Önerileri

İspanyol yapımı olan bu dizi sizi oldukça heyecanlandırıcak. Moder zamanın Robin Hood’ları bu diziyle birlikte karşımıza geliyor. Dünya devletlerinin gözünde hırsız olsalarda, halkın gözünde birer kahramanlar. Devlet gelirinin paylaşımın eşit olmadığını düşünerek bir soygunu yapmaya karar verirler ve soygunu gerçekleştiricekleri yer  İspanya Darphane’sidir. Bakalım kahramanlarımızın başından ne gibi maceralar geçicektir ve bu zorlu soygunu, başarılı bir şekilde nasıl tamamlayacaklar?

IMDb Puanı: 8.4

Yaş: 16+

8. Chilling Adventures of Sabrina

Chilling Adventures of Sabrina - Netflix Dizi Önerileri
Chilling Adventures of Sabrina – Netflix Dizi Önerileri

Bir çoğumuz  cadı Sabrina Spellman’ın başından geçen olayları anlatan, meşhur komedi tarzında Amerikan dizisini eminim ki hatırlıyordur. İki halası ve amcası olan bir kedi ile yaşayan Sabrina ve büyülü dünyası oldukça ilginçti. Ve Netflix bizleri üzmedi Sabrina’yı en modern hali ve daha korkutucu bir şekilde bizlerin karşısına getirdi. Karakterlerin isimleri aynı olsa bile, yaşadıkları yaşam, yapmak zorunda olduğu görevler ve cadı dünyası bir hayli korkunç ve gerçekçi bir şekilde bizlere aktarılıyor. Patlamış mısırlarınızı hazırlayın Sabrina geri döndü!!!

IMDb: 7,6

Yaş: 16+

9. How To Get Away with Murder

Netflix Dizi Önerileri - En Sevilen 10 Netflix Dizisi
How To Get Away with Murder – Netflix Dizi Önerileri

Gerçekten cinayetten kurtulunabilir mi ? Ve bu ne kadar kolaydır? Her şey yolunda gitse bile peki ya vicdan duygusu suçluyu ele veren tek duygu olabilir mi? Yoksa suçluyu ele verecek tek duygu korku mudur yoksa işlenen cinayetin bir görgü tanığı mı? Savunma avukatlığı yapan ve aynı zamanda üniversitede ders veren bir kadın asistanlığını yapması ve davalara girmeleri için her yıl 5 hukuk  öğrencisini seçmektedir. Bakalım 5 şanslı kişi gerçektende görüldükleri kadar şanslı mıdır? Yoksa tam tersi mi olucaktır. Nefes almadan izleyeceğiniz ve akıllıca kurgulanan bir senaryolar bizlerle buluşuyor. Suç dizilerini ve hukuk dizilerini seviyorsanız bu dizi tam size göre!!!

IMDb: 8.1

Yaş: 13+

10. House of Cards

House of Cards - Netflix Dizi Önerileri
House of Cards – Netflix Dizi Önerileri

Entrika sevenler buraya toplanabilir mi acaba? Amerika Devleti’nin başkanı olmak için ne yaparsınız , sınırınız nelerdir ? Sizce kahramanımız  Amerika Başkanı olmak için neler yapmıştır ya da yapmamıştır. Soluk soluğa izleyeceğiniz ve her seferinde şaşkına döneceğiniz harika bir dizi sizlerle. Her anı entrika dolu ve oldukça sürükleyici. Sizce güç herşey midir?

IMDb: 8.7

Yaş:16+

Başka neler izleyebilirim derseniz bunlarla ilgili yazılarımızın birkaçının linkini sizler için buraya bırakıyorum.

İzlemeniz Gereken 15 Komedi Filmi – Karantina’da Eğlence 

En iyi 10 Anime Film – Karantinada Eğlenceli Vakit #Evdekal

En İyi Seri Filmleri – Karantinada Vakit Geçirme #Evdekal

Sizlere önerdiğim dizilerin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Umarım sizlerde izlerken benim kadar eğlenir ve güzel vakit geçirirsiniz bir başka yazımızda ve bir başka öneriler listesinde görüşmek dileği ile hoşça kalın… Netflix

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here