Gece Hayatı İle Ünlü Şehirler – Hangover Yaşamak İsteyenler İçin 15+1 Şehir

0

Gece Hayatı İle Ünlü Şehirler – Hangover Yaşamak İsteyenler İçin 15+1 Şehir

Hayat çok mu sıkıcı? Sevgilinizden yeni mi ayrıldınız? Bekar arkadaşlarla toplanıp eğlencenin doruklarına mı ulaşmak istiyorsunuz ? Bu yazı tam size göre. Hangover Yaşamak İsteyenler bu önerilere bir bakın derim.

Kimisi Dünya’nın en ünlü eğlence şehirleri, kimisi özgürlükler ülkesi. Ama şundan emin olabilirsiniz ki bu şehirlerde 1 dakika bile sıkılmanızın imkanı yok. Yeni deneyimler ve arkadaş edinmek de kaymağı. Hadi başlayalım o zaman.

1- BELGRAD 

Balkanların en çılgın gece hayatına sahip şehri. Gece hayatını anlatmakla bitiremeceğimiz bir yer. Şehrin birçok bölgesinde mekanların bir arada toplanmış durumda. Hemen hemen her gece çeşitli partiler ve organizasyonlar yapılıyor. Özellikle trafiğe kapalı olan Skadarlija caddesi ve Sava nehri kıyısındaki eski tren istasyonu bölgesi bu için doğru adreslerden. Devasa gece külüpleri, barlar, restoranlar ve yetişkinler için birçok mekan mevcut.

Belgrad’ı bizim için daha özel kılan sebepler ise öncelikle vizesiz olması ve son dönemlerde döviz kurları bu kadar artmasına rağmen gece hayatının Türkiye’ye göre çok ama çok ucuz olması. Türkiye’de 1 gece harcadığınız para ile Belgrad’da 1 hafta geçirebilirsiniz.

2 – BERLİN

Gece Hayatı İle Ünlü Şehirler
Gece Hayatı İle Ünlü Şehirler – Berlin

“Berlin, Berlin wir fahre nach Berlin” Almanların 2006 yılındaki dünya kupası sloganı olan bu tabir gece hayatı için de tam anlamı ile uyuşmaktadır. Zira Avrupanın en büyük metropollerinden biri olan Berlin’de en iyisinden en kötüsüne, doğusundan batısına dünyada bulabileceğiniz tüm eğlence türleri için alternatifler mevcuttur. Hatta öyle ki “Eş değişimi” fantezisi için bile özel kulüpler mevcuttur. Berlin’de gideceğiniz kulüplerde lüks giyimli kişiler pek göremezsiniz zira kapıdan giremezler. Daha çok marjinal görünen, aykırı tipleri mekanların kapısından almaktadırlar. Mekanda o akşam çalacak olan Dj yada dans temasını bilmenizde de fayda var. Zira bazı mekanların girişinde bu bilgi sorulabiliyor. Bilemeyenler içeri alınmıyor. Adamlar eğlenmek isteyen gelsin, oturmak isteyen değil diyorlar. Hayatınızın bir dönemini burada eğlenerek geçirmeniz lazım.

3- RIO

Gece Hayatı İle Ünlü Şehirler
Gece Hayatı İle Ünlü Şehirler – Rio

Festival diyince akla gelen ilk şehir ve 7/24 canlı bir şehir olması ile bilinir. Özellikle Latin kültürünü, dansını, kızlarını / erkeklerini sevenlerin ne yapıp edip gitmesi gereken şehir. Biletler aşırı pahalı olsa da, şehirde yaşam ve gece hayatı ucuz sayılır. En popüler bölgeler Santa Terasa caddesi ve Lapa bölgesi. Tek dikkat etmeniz gereken tehlikeli bir şehir olması. Hırsızlık ve gasp oldukça yaygın. Popüler olmayan mekanlardan uzak durmalısınız ve her gördüğünüz kişi ile arkadaşlık kurmamanız gerekiyor. Özellikle güzel  ve çılgın başlayan gece ilerleyen saatlerde kötü sonuçlanabilir.

4- BANGKOK – PATTAYA – PHUKET

Asya’nın özgürlükler ülkesi olan Tayland’ın çılgın şehirleri. Tayland şehirleri haricinde Asya’da bulunan binlerce şehir arasında bu denli çılgın ve renkli şehirler bulmanız zor. Aslında birçok şey yasak olmasına rağmen  Tayland’ın en büyük gelir kaynağının Turizm olması, bu yasakları gözardı etmelerine sebep oluyor. Pattaya, Bangkok ve Phuket üclüsü hangoverın doruk noktasına ulaşabileceğiniz yerler. Şehirlerin birçok bölgesinde özellikle yetişkinler için eğlence mekanları, kulüpler, genelevler ve masaj salonları bulunuyor. Özellikle Ladyboy’lara çok dikkat etmelisiniz. Sonradan kötü süprizlerle karşılaşabilirsiniz. Gece hayatı genel olarak çok ucuz ya da en fazla Türkiye ayarında. Red Light bölgesi diye tabir edilen bölgeler: Soi Cowboy, Nana Plaza, Patpong, Soi Twilight (gay bölgesi).

5- MOSKOVA

Gece Hayatı İle Ünlü Şehirler - Hangover Yaşamak İsteyenler İçin 15+1 Şehir
Gece Hayatı İle Ünlü Şehirler

Rusya, Türkiye’de yaşayanların fazlası ile aşina olduğu bir ülke. Özellikle erkeklerimizin Ukrayna ile birlikte favori ülkesi. Bu favorilik her ne kadar iyi anlamda olmasa da ve bunlar önyargıların bir sonucu olsa da, Türkiye’ye gelen Rus turistlerin bu önyargıların oluşmasındaki payı maalesef çok büyük. Moskova bundan birkaç yıl önce vizelerin kaldırılması ile bizler için  bayağı popüler bir destinasyon olmuştu. Ancak uçak krizi ile birlikte vizelerin tekrar gelmesi buraya olan ilgiyi oldukça azalttı. İlişkiler normale dönerse yine oraya doğru bir akının başlayacağında şüphe yok. Eeee bir de geçen zamanın biriktirdikleri de eklenince bayağı talep olacaktır. 😉

Chistye Prudy (Clean Ponds) ve Leningradsky Bulvarı en popüler gece kulüplerinin bulunduğu bölgeler. Ancak Moskova’da gece hayatı oldukça pahalı. Sağlam bir bütçe ile giderseniz unutulmaz bir zaman geçirmeniz içten bile değil.

6- MİKANOS

Gece Hayatı İle Ünlü Şehirler - Hangover Yaşamak İsteyenler İçin 15+1 Şehir
Mikanos – Gece Hayatı İle Ünlü Şehirler

Yunanistan’ın Santorini ile birlikte en ünlü adası. Nasıl romantizm ve balayı denince akla ilk Santroni geliyorsa, gece hayatı ve çapkınlık merkezi olarak da Mikanos Adası geliyor. Özelikle gaylar için de oldukça popüler bir ada. Adanın hemen hemen her yerinde müthiş gece külüpleri ve barlar var. Özellikle yazın sahillere kadar dolup taşan sahil partileri de cabası. Avrupa’nın ünlü birçok DJ’yi sürekli adaya gelip konserler veriyor. Birkaç yıl öncesine kadar BoraJet birçok şehirden Mikanos adasına direk sefer koymuştu ama firmanın uçuşları durdurması adaya gitmek isteyenleri Cruise ve Feribot seferlerine yönlendiriyor.

7- ST. PAULI

Gece Hayatı İle Ünlü Şehirler - Hangover Yaşamak İsteyenler İçin 15+1 Şehir
St. Pauli – Gece Hayatı İle Ünlü Şehirler

Burası da ne hiç duymadık derseniz sizlere Hamburg’a ait bir semt olduğunu söylemek isterim. Bu semt daha çok futbol takımından dolayı bilinebilir. Ama futbol takımınının özelliği bu semtte bulunan çok kültürlülük ve eğlenceden gelmektedir. Bu semt avrupada bulunan en büyük gece hayatı noktalarından birisidir. Dünyada sayılı yerlerde bulunan gece kulüplerinin şubelerini burada bulabilirsiniz. Futbol maçına gittiğinizde ise bir yanınızda eşcinsel, diğer yanınızda anarşist, önünüzde ot çeken biri, arkanızda ise bir göçmenin oturma olasılığı yüksektir.

Ayrıca çok ünlü olan Dollhouse striptease kulübü buranın merkez taşıdır diyebiliriz. Bu kulübe kızlı erkekli gidilebilmekte ve çeşitli temalardaki şovlar izlenebilmektedir. Ayrıca Reeperbahn olarak ta geçen bu caddede bir sokağın giriş ve çıkışları duvarla kapatılmıştır. Bunun nedeni duvarın diğer tarafından içerisinin görünmesinin engellenmesidir. Zira  bu sokağa kadınların girmesi yasaktır. Muhtemelen Sex işçilerine olan talep düşmesin diye bu yola gidilmiştir diye düşünüyorum. Bu şehirde bir mekandan çıkıp başka bir mekana girmek sizde hangisine gitsem düşüncesi doğuracaktır. Çünkü aklınız sürekli diğerinde kalacak derecede sürprizlerle dolu mekanlar vardır.

8- IBIZA

Gece Hayatı İle Ünlü Şehirler
Gece Hayatı İle Ünlü Şehirler – Sofya

Akdeniz’deki Balear Adaları’nda bulunan ve İspanya yönetiminde olan bir ada ama özellikle parti ve lüks tatil meraklılarının gözde mekanı. Eğlence merakına deniz, kum, güneş ve doğa da eklenince Ibiza alternatif rota arayanlar için muazzam bir seçenek. Bu adaya gitmek için maalesef direk bir  uçak seferi bulunmuyor. Ancak özellikle KLM havayolu gibi firmalar aktarmalı ve ucuz seçeneklerle seferler düzenliyor. Düzenlenen kumsal partilerinde eğlencenin sınırı yok. Gece kulüpleri Dünya’nın en büyüklerinden.  Bu adanın en ünlü mekanlarından biraz örnek verecek olursak; Amnesia, Es Pradis, Space, Privilige, Pacha gidilmesi gereken doğru adresler.

9-  KIEV

 

Vizelerin kalkması ve hatta kimlikle giriş imkanı geldikten sonra vatandaşlarımızın akın akın gitti Ukrayna’nın harika başkenti. Zaten malum sebeplerden dolayı Ukrayna’ya gitmeyen ya da gitmek istemeyen erkek çok azdır sanırım. Üzerine bir de ucuzluk eklenince Kiev ve diğer Ukrayna şehirlerine büyük bir rağbet var. Ama son zamanlarda özellikle Lviv ve Kiev çiftler ve kadınların da ilgisini çekmeye başladı. Bence biraz bakış açısı değiştirilip bu ülkenin güzelliklerine, muhteşem mimarili yapılarının hınca hınc bulunduğu şehirlerine odaklanmak lazım.

Neyse konumuza dönecek olursak gece hayatının kalbinin en hızlı attığı şehirlerden ve gerçekten çok ama çok ucuz bir şehir. Şehir de her türlü eğlence anlayışınıza hitap edecek mekanlardan binlerce var. Şehrin birçok bölgesinde gece kulüpleri, barlar, parti mekanları, mesaj salonları ve yetişkin mekanları mevcut. Özellikle her erkek evlenmeden önce en az 1 kez uğramalı diyelim ve diğer şehirlerimize doğru devam edelim.

Gece Hayatı İle Ünlü Şehirler
Gece Hayatı İle Ünlü Şehirler – Sofya

Sıra geldi güzel komşumuzun şirin başkenti Sofya’ya. Avrupa Birliği’nin en genç ülkelerinden biri olan Bulgaristan diğer ülkelere göre daha ucuz bir ülke. Sofya is bölgenin en renkli şehir hayatına sahip şehirlerinden biri. Tek sıkıntı mekanların mafyaların elinde olması ve çoğu zaman misafirlerine sorunlar yaşatmaları. Hesaplar oldukça kabarık gelebiliyor ve itiraz edildiğinde hem başınızı belaya sokabilir hem de polislik olabilirsiniz. Maalesef Bulgar polisi de özellikle Türklere karşı inanılmaz önyargılı ve kirli. Bu yüzden mekanlara gitmeden iyi bir araştırma yapmanız gerekebilir. Bunların haricinde şehirde inanılmaz bir gece hayatı var. Her gece çılgın partilere ve etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Yakınlıktan dolayı gidebileceğiniz bir destinasyon.

11- BÜKREŞ

Gece Hayatı İle Ünlü Şehirler - Hangover Yaşamak İsteyenler İçin 15+1 Şehir

Avrupa’nın aslında çok bilinmeyen ama gece hayatı açısından puanlarsak 10 üzerinden 10 verebileceğiniz şehri. Fiyatlar inanılmaz ucuz ve bitmek bilmeyen partilerin sürekli düzenlendiği bir şehir. Romanyalıların da ne kadar sıcak kanlı olduklarını da söylemeye gerek yok sanırım. Yer yer bazı bölgelerde de Bulgaristan’dakilere benzer sorunlar yaşayabilirsiniz. Özellikle Lipscani bölgesi belki de Avrupa’nın en güzel mekanlarının bulunduğu yer. Devasa gece kulüpleri, barlar, yetişkin dans kulüpleri vb… Üstelik 3-4 TL gibi ucuz fiyata ünlü içkileri de içebileceğiniz yerler bu mekanlar.

12- BATUM

Gece Hayatı İle Ünlü Şehirler - Hangover Yaşamak İsteyenler İçin 15+1 Şehir

Gürcülerin geleceğin Dubai’si diye nitelendirdikleri, Karadeniz’in en güzel gece hayatına sahip şehri. Son yıllarda Gürcistan Hükümeti tarafından turist çekmek için inanılmaz projeler gerçekleştiriliyor. Özel teşebbüsler de otel, kumarhane ve gece kulübü yatırımları ile gece hayatını bayağı geliştirdiler. Kimlikle ve vizesiz gidilebilen bir şehir olduğundan ve Artvin Hopa’ya sadece 30 km uzaklıkta bulunmasından dolayı Türkiye’den de bayağı misafir ağırlıyorlar. Karadeniz’in çeşitli şehirlerinden sırf gece eğlenmek için bile yüzlerce insan gidiyor. Gürcistan’da vergiler genel olarak çok ucuz olduğundan bizim kendi içkilerimiz bile orada neredeyse 3’te 1 fiyatına satılıyor. Burası daha fazla meşhur olup pahalılaşmadan bir uğrayın derim. Güzel bir Karadeniz gezisi ile birlikte farklı bir destinasyon olabilir.

13- MIAMI

Dünya çapında turizm cenneti dediğinizde akla gelen ilk şehirlerden biri ve Florida eyaletini ikinci büyük şehridir. Bulunduğu konum itibari ile yılın her günü deniz turizmi devam ettiğinden, her mevsim Dünya’nın dört bir yanından insanlar akın akın bu şehre geliyor. Sadece deniz, kum, güneş değil tabiki, Miami’yi en meşhur kılan özelliklerinden biri de Amerika’nın en ünlü gece hayatına sahip şehri olması. Eeee yıl boyu gelen milyonlarca turisti eğlendirmek kolay iş değil. Maalesef çoğumuz için Miami, masraf açısından standartların çok üstünde bir tatil destinasyonu. Vizede yaşanan sıkıntılar da cabası. En azından bu listedeki yerini alsın dedik belki bir gün imkanlar daha elverişli olur.

14- TEL AVİV

Listede gördüğünüze şaşırdınız değil mi? Tel Aviv birçok seyahat dergisi tarafından bu kategoride sürekli listeye alınmakta. Muhteşem bir tarih ve kültür turizm yaşamak için Kudüse gittikten sonra eğlence için de bu şehri görmenizi tavsiye ederim.

15- AMSTERDAM

Veeeee Avrupa’nın özgürlükler başkenti Amsterdam. Aslında gezgin ya da turistlere sorsanız buranın gece hayatı ile ilgili mutlaka bir kaç şey söylerler. Namını duymayan kalmamıştır. Uyuşturucunun belli miktarlara ve türlere göre serbest olduğu, muhteşem gece ve yetişkin kulüplerinden, Dünya’nın en büyük Red Light bölgesine kadar eğlencenin her türlüsünü fazlasıyla bulabileceğiniz bir şehir. Yıl boyunca düzenlenen festival ve etkinliklerden bahsetmiyorum bile. Özellikle Red Light bölgesi artık turistik bir bölge gibi. Buraya gelen hemen hemen herkes bu bölgeyi görmeye geliyor. Aşırı güvenli ve  24 kontrol altında.

Türkler için de oldukça popüler bir destinasyon. Yolda yürürken neredeyse her 3-4 kişiden 1’nin Türk olduğunu görebiliyorsunuz. Acaba neden ? 😉 Neyse herkesin eğlence ihtiyacına alternatifler sunan bu şehri görmek isteyenler fazlasıyla memnun kalacaklardır. Gündüz muhteşem kanallarda, müzelerde ve mimariye hayran hayran bakarak gezerken gece eğlencenin doruklarına çıkacaksınız.

15 + 1- ANKARA PAVYONLARI 😉

Gece Hayatı İle Ünlü Şehirler
Ankara Pavyonları – Gece Hayatı İle Ünlü Şehirler

Malum bu tarz yazılarımda mutlaka Türkiye’den de alternatif destinasyonlar eklerim. Ankara’nın pavyonlarına olan en azından kulak dolgunluğumuz, tıpkı Avrupalıların Amsterdam’a olan aşinalığına benzer. Dünya’nın en pahalı gece hayatına sahip olmasının yanında, çok iyi arkadaşlar edinebilirsiniz tabi parasıyla. Ama sakın onlara ne içersiniz diye sormayın sonra bir maaşınızı oraya bırakmak zorunda kalabilirsiniz. Neyse merak edenlere, Youtube’da kısa bir tur atmalarını tavsiye ederim. Sağlıcakla kalın 😉

 

Önceki İçerikTanrıların Dünyayı Yönetim Merkezi – Atina Gezi Rehberi
Sonraki İçerikYurtdışında Konaklama Artık Daha Kolay – Ucuza Konaklama Rehberi
Merhabalar ben Reşat Taman, Diyarbakır doğumlu, seyahat ve fotoğrafçılık tutkusu ile yanıp tutuşan, 14 senedir fırsat buldukça hayallerinin peşinden gitmek için Dünya’yı arşınlayan ve bu hayalleri gerçekleştirirken gittiği her yerde zıplayarak imzasını koyan, 32 yaşında kısmi zamanlı bir gezginim. Normalde fotoğraflarımdan bile anlayacağınız üzere, enerjimi işime de yansıtarak, Gaziantep’te İpekyolu Kalkınma Ajansı’nda 7 yıldan bu yana Yatırım Uzmanı ve Eğitmen olarak görev almaktayım. 14 senede 3 kıta ve 60 ülkeden 300'e yakın şehir gezdim. Hatta bazı şehirler/kasabalara ayak basan ilk Türk olduğum konusunda iddialıyım. Seyahatlerime başlarken önce bir kıtayı bitirip sonra diğerlerine başlayacağım demiştim. Bu yüzden ilk Avrupa kıtasını İzlanda hariç tamamen bitirdim. Son zamanlarda özellikle zaman ayırma anlamında seyahatin zor olduğu Afrika ve Asya kıtalarına başladım. Son olarak benim için işin en zevkli kısmı olan zıplama muhabbetinden de bahsetmek istiyorum. Ben oldum olası kadraj karşısında durup poz vermeyi ya da selfie çekmeyi bir türlü sevemedim. Ama sonuçta gittiğimiz yerlerde bir hatıramız olmalıydı. Ben de kendime bir imza bulmaya karar verdim. Bu imza öyle bir imza olmalıydı ki benim seyahate olan aşkımı, tutkumu ve enerjimi yansıtmalıydı. Sonunda gittiğim tüm şehirlerde ve kasabalarda zıplayarak yüzlerce imzadan oluşan bir koleksiyonum oldu. Seyahat tutkumuzun hiçbir zaman sönmemesi dileğiyle...
PAYLAŞ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here