En Güzel Balayı Yerleri – Güzel Anılar İçin Gidilecek 5 Yer

0

En Güzel Balayı Yerleri – Güzel Anılar İçin Gidilecek 5 Yer

Gezmek güzel şeydir. Yeni kültürler keşfetmek, insanlar tanımak, farklı tatları tecrübe etmek gibisi var mı dünyada? Söz konusu gezmek olunca belkide en anlamlısı özel anları, sevdiği ile beraber keşfetmek, görmektir. İnsan yanındaki güzellik ile çevresindeki manzara birleştiğinde bir başka huzurlu hissediyor kendini. Bu yazımda balayına gidip kendini insanlardan yalıtmak isteyenler için en güzel 5 balayı önerisinizi sizlerle buluşturacağım. Şimdi bakalım nerelerdeymiş bu destinasyonlar…

Ürgüp – Göreme

Kapadokya-Aşıklar Tepesi
Kapadokya-Aşıklar Tepesi En Güzel Balayı Yerleri

Doğanın güzel ülkemize verdiği en büyük nimetlerden birisi olan e60 milyon yıllık Kapadokya Ürgüp – Göreme adeta gör beni diye insanı kendisine çağırmaktadır. UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunan bu doğal güzellik çiftlere ise unutamayackları manzaralar sunmaktadır. Adeta başka bir diyara ışınlanmış gibi hissettiren bu bölge sizlere her daim en romantik anları yaşatacaktır.

Ürgüp – Göreme – Kapadokya ile ilgili sitemizdeki birkaç yazının linkini sizler için buraya bırakıyorum.

Güzelyurt Gezi Rehberi | Başka Bir Kapadokya

Doğa ve tarihin Uyumu: Kapadokya – Kapadokya Gezi Rehberi

Kapadokya Macerasından Kesit – Aşk Vadisi ‘nde Bir Gün

Kapadokya’da Yapılması Gereken 5 Şey – Kapadokya Gezi Rehberi

Abant ve Yedi Göller

En Güzel Balayı Yerleri - Güzel Anılar İçin Gidilecek 5 Yer
Abant – Yedigöller – En Güzel Balayı Yerleri

Özellikle İstanbullular için araç ile ulaşımı kolay olan bir güzellik Abant Yedigöller. Gerçek huzuru yaşayabilmek isteyenler burada bulamazlarsa başka bir yerde bulabileceklerini pek düşünmesinler. Ziyaretçilerine yılın her döneminde farklı renklerde güzellikler sunan Abant tabiatı, çiftlere de özel günlerinde güzel anılar yaşatacaktır.

Abant – Yedigöller ile ilgili sitemizdeki birkaç yazının linkini sizler için buraya bırakıyorum.

Hafta Sonu Kaçış Rotası – Abant Gezi Rehberi

Sonbahar’ın Vazgeçilmezi – Renk Cümbüşü Yedigöller ?

Sonbaharda Gezilecek Yerler | 5 Sonbahar Rotası

Akyaka

Akyaka - En Güzel Balayı Yerleri
Akyaka – En Güzel Balayı Yerleri

Akyaka’nın seyahat konusunda tercih edilmesindeki en büyük etken, şehrin karmaşıklığından tamamen uzak, ufak bir sahil kasabası şeklinde düşünebileceğiniz, bol huzur ve sakinlik dolu Muğla’nın Ula ilçesine bağlı bir belde olması. Ayrıca bütün sahil boyunca sıra sıra dizilen kafelerin, restoranların, upuzun plajın ve konaklama yapılacak alanların birbirine yakınlığı, sizi asla yormuyor tam tersi her şeyin tadını daha rahat çıkarmanızı sağlıyor. Şehirlerin kargaşasından doğa ve denizin güzelliğinin birleştiği bu yerde çiftler en güzel şekilde bol bol anı biriktireceklerdir.

Akyaka ile ilgili sitemizdeki birkaç yazının linkini sizler için buraya bırakıyorum.

Güzel Bir Hafta Sonu Kaçamağı – Akyaka Gezi Rehberi

Muğla’nın Huzurlu Gerdanlığı – Akyaka Gezisi

Akdeniz’de Yaz Kampı | Akdeniz’in En Güzel Mekanlarında Kamp Turu

Safranbolu – Amasra

Balayını iki farklı yerde geçirmek isteyenler için güzel bir birleşim Safranbolu – Amasra ile olacaktır. M.Ö 3000 yılına kadar uzanan tarihi, 1200’den fazla korumada olan kültürel yapısı ve Türkiye’de “Kent” ölçeğinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki tek yer olma özelliği ile  çiftleri kendine çağırmaktadır.

En Güzel Balayı Yerleri - Güzel Anılar İçin Gidilecek 5 Yer
Safranbolu – En Güzel Balayı Yerleri

Tarihi güzelliği içinizde yaşadıysanız biraz da deniz ve tarih kokusu almak isterseniz sadece 92 km uzaklıkta bulunan Amasra’ya geçebilirsiniz. Güzel denizi, tarihi yapıları ile deniz kenarında güzel gün batımları yaşayabilirsiniz. Deniz turizmi için adını çok duymasanız da bölgenin en büyük plajı Amasra’da bulunan Büyük Liman Plajı’dır. Bunun dışında Çakraz Plajı, Küçük Liman Plajı ve Akkonak Çötlük Plajı gidilebilecek güzel plajlardan sadece birkaçı.

Safranbolu – Amasra ile ilgili sitemizdeki birkaç yazının linkini sizler için buraya bırakıyorum.

Benzersiz Bir Dünya Mirası – Safranbolu Gezi Rehberi

PERS PRENSESİ AMASTRİS’İN ŞEHRİ : AMASRA

Türkiye’de Görülmesi Gereken Köyler | Gezelim, Görelim, Koruyalım

Kaş

Kaş - En Güzel Balayı Yerleri
Kaş – En Güzel Balayı Yerleri

Akdeniz’in incilerinden biri olan Kaş, popüler olmasına rağmen çok bozulmamış, doğallığını koruyan ender yerlerden bir tanesi. Kaş’ın uçsuz bucaksız denizi, kumu ve Akdeniz’in en güzel manzaraları, mücevher gibi parlıyor. Türkiye’nin en güzel plajlarından Kaputaş Plajı, Mavi Bayraklı Liman Ağzı Bölgesi, Büyük ve Küçük çakıl Plajları’nda o masmavi turkuaz denizin de yüzmek mükemmel bir duygudur. Bir de bu güzelliklere sevdiceğinizin varlığı eklenince bir başka anlam kazanıyor. Masmavi denizinde tekne turundan, güzel kaş sokaklarında dolanmaya Masmavi plajlarından tarihi mekanlara bir çok seçenek Kaş’ta karşınıza çıkacaktır. Sevdiceğiniz ile güzel anılar Kaş’ta sizlerle olsun.

Kaş ile ilgili sitemizdeki birkaç yazının linkini sizler için buraya bırakıyorum.

Akdeniz’in Mavi Boncuğu – Kaş’ta Yapılması Gereken 10 Şey

Kaş Gezi Rehberi – Mavinin En Güzel Tonları

Yanışlı Saklı Sahil ve Mağarasına Nasıl Gidilir? | Türkiye’nin Saklı Cenneti

Sormak istediğiniz soruları bu yazının altına yorum yaparak yada Instagram profilimden sorabilirsiniz…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here